pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Chcę mówić. Pomoce do rehabilitacji afazji
książka:

Chcę mówić. Pomoce do rehabilitacji afazji

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Wymiar: 220x310 mm
EAN: 9788371346712
ISBN: 9788371346712
Data: 2013-10-29
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Chcę mówić. Pomoce do rehabilitacji afazji - opis wydawcy:

Proces rehabilitacji osoby z afazją powinien być prowadzony w ścisłej współpracy z terapeutą, jednak wielu chorych nie ma możliwości intensywnego korzystania z terapii i jej kontynuowania przez dłuższy okres. Odpowiedzialność za systematyczne ćwiczenia spada wówczas na zdezorientowaną i bezradną rodzinę chorego. Proponowana publikacja została opracowana z myślą o pacjentach i ich rodzinach, aby wspomóc i ułatwić proces rehabilitacji. Karty logopedyczne będą przydatną pomocą w codziennych ćwiczeniach.

W teczce znajdują się 372 wyrazy i ilustracje przedstawiające rzeczowniki należące do codziennego słownictwa. Pogrupowano je tematycznie, a poszczególne grupy dla ułatwienia wyróżniono kolorami. Z kartami logopedycznymi można pracować na wiele różnych sposobów, daje to możliwość uatrakcyjniania codziennych ćwiczeń.

Praca przygotowana przez Barbarę Der-Staszewską wypełnia lukę, jeśli chodzi o pomoce logopedyczne oferowane na rynku wydawniczym. Mało jest ciągle publikacji o charakterze praktycznym, które mogą być wykorzystane w terapii chorego z afazją. Jeszcze mniej jest pomocy przeznaczonych dla rodzin pacjentów, a to na najbliższych spoczywa ciężar utrwalania uzyskanych efektów pracy. Zestaw pomocy Chcę mówić będzie użyteczny dla tej grupy odbiorców.

Z recenzji dr Katarzyny Kaczorowskiej-Bray

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Autyzm i AAC. Alternatywne i wspomagające - okładka książki
Autyzm i AAC. Alternatywne i wspomagające sposoby... Bogusława B. Kaczmarek, Aneta Wojciechowska
Piątek, 22 Marca 2019 roku.