pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Camp Pozzi. GROM w Iraku

Autor książki:

Naval

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788311155312
ISBN: 978-83-1115-531-2
Data: 2018-10-02
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

GROM i Navy SEALs szkolą się tak, by zwyciężać, a nie ginąć, choćby w najsłuszniejszej sprawie.

Pod osłoną nocy zdobyli skomplikowane terminale przeładunkowe w pobliżu portu Umm Kasr. Innej nocy zapobiegli wysadzeniu jednej z największych tam rzecznych w Iraku. Bagdad, [...], [...] i jeszcze wiele innych miast dowiadywało się o pochwyceniu w ich okolicy członków znienawidzonego reżimu Saddama Husajna czy też przestępców, zwących się teraz dumnie bojownikami, dopiero o poranku z miejscowej prasy czy sąsiedzkich plotek.

Naval w swojej książce odsłania nam kulisy operacji, które do tej pory były owiane milczeniem, a także udowadnia, jak ważne są braterstwo, współpraca i profesjonalizm w wojskowym fachu.

"Bogom nocy równi", tytuł jednego z rozdziałów Camp Pozzi, został zaczerpnięty z książki pod tym samym tytułem. Jej autor, Sergiusz Piasecki, określił tym mianem pracowników i współpracowników polskiego wywiadu w II RP. Czy bogom nocy równi byli także operatorzy GROM-u i Navy SEALs podczas II wojny w Zatoce Perskiej?
Przed bogami nocy nie ma kryjówki, a wojna, podobnie jak i morze, nie wybacza?

Książka "Camp Pozzi. GROM w Iraku" - Naval - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2018 r.