pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Być człowiekiem pełniej-w myśli Edyty Stein
Książki »
Tytuł książki:

Być człowiekiem pełniej-w myśli Edyty Stein

Autor książki:

ks. Tomasz Trębacz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 119 s.
Wymiar: 130-190 mm
EAN: 9788375801521
ISBN: 978-83-7580-152-1
Data: 2010-04-21
18.28  23.00  4.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Świat, w którym żyjemy, nieustannie gna do przodu. W pogoni za nowymi zdobyczami cywilizacji i techniki, coraz rzadziej zadajemy sobie pytania o sens istnienia człowieka i istotę naszego człowieczeństwa. Chcąc dotrzymać kroku współczesności, wielu z nas nie zwraca już uwagi na to, jak żyje i gubi gdzieś po drodze głębszą wartość swojego codziennego działania.
Kto z nas, otwierając oczy o poranku, uświadamia sobie, że ten nowy dzień jest darem, ofiarowanym nam po to, byśmy przez każdy czyn rozwijali swoje człowieczeństwo, świadomie i z odpowiedzialnością służąc innym. Współpracując z łaską Boga człowiek powinien wzrastać wewnętrznie, zbliżać się do Niego, a w konsekwencji uwielbiać Go poprzez każde swoje działanie.
Przykład Edyty Stein dowodzi, że każdy czyn ludzki ma ogromne znaczenie w Bożym planie zbawczym. Opierając się przede wszystkim na wypowiedziach E. Stein oraz na jej świadectwie życia i drogi do świętości, książka ta ma na celu przypomnienie i ukazanie wielkiej wagi ludzkiego działania, odkrywania Bożej łaski w życiu i podejmowania świadomej współpracy z nią. Publikacja ta może stać się cenną pomocą dla katechetów, teologów i kierowników duchowych, ale przede wszystkim dla każdego, kto pragnie się na moment zatrzymać i spytać samego siebie: dokąd zmierzam w swoich czynach? Czy to, co robię, pomaga mi świadomie wzrastać w łasce powołania, a w końcu dorastać do świętości?

Książka "Być człowiekiem pełniej-w myśli Edyty Stein" - ks. Tomasz Trębacz - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 119 stron i została wydana w 2010 r. Cena 18.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Pokochać Mszę Świętą - okładka książki

Pokochać Mszę Świętą

Didier van Havre