pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bowie w Warszawie

Autor książki:

Dorota Masłowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788308074558
ISBN: 978-83-0807-455-8
Data: 2022-01-14
35.93  49.90  13.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Nowa książka Doroty Masłowskiej. Opowieść o wielkim, a przede wszystkim małym świecie i rozpaczliwym poszukiwaniu w nim wolności. Trwa gierkowska dekada lat 70. David Bowie, podróżując z Moskwy do Berlina, zatrzymuje się na krótką chwilę w Warszawie. Jego na pozór niewiele znaczący pobyt w polskiej stolicy obrósł legendą jako ucieleśnienie tego, co niedoścignione i niedostępne, smuga koloru i blasku w powszechnej szarzyźnie.

Tymczasem w jednym z dusznych i ciasnych warszawskich mieszkań nie może spać plutonowy Wojciech Krętek. Wrażliwy i emocjonalny milicjant próbuje rozwikłać sprawę niejakiego Dusidamka z Mokotowa. Siejący postrach oprawca zdaje się jednak tylko symbolem pomniejszych przemocy i opresji, których mieszkanki Warszawy doświadczają na każdym kroku od świata i siebie nawzajem. Co łączy króla muzyki z seryjnym dusicielem Dowiecie się w opowieści o marzeniach i niespełnieniach. Ilustracje do książki stworzył ceniony artysta Mariusz Wilczyński, autor uhonorowanego wieloma nagrodami filmu animowanego Zabij to i wyjedź z tego miasta. Bezideowość. Malizna moralna. Dba się o fasadę wyidealizowaną, wycackaną, pozorną. A im grubszą warstwę lakieru się nakłada, tym bardziej beztlenowa atmosfera robi się pod spodem, dając pożywkę prawdziwej rzeczywistości
fragment książki

Książka "Bowie w Warszawie" - Dorota Masłowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.93 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]