pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Chwila prawdy. Niewiarygodna historia Krystyny Górskiej

Autor książki:

Tomasz Wandzel

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377797891
Data: 2022-02-23
33.09  49.90  16.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Chwila prawdy - to niesłychanie wciągająca opowieść o życiu Krystyny Górskiej, kobiety odważnej i pełnej życia.

Urodzona na początku lat 20. ubiegłego wieku w Częstochowie; młodość - czas wspaniałych lat 30. - przeżywa w Gdyni, gdzie tatko, pracownik poczty, zostaje przeniesiony. Bywa w Gdańsku, Berlinie, w Warszawie. Poznaje Marszałka i przedwojenną elitę, która bawi w pensjonacie jej mamy. Czas wojny zastaje ją w oddaleniu od bliskich, przedziera się przez granicę do Paryża, a następnie Londynu. Ale nie chce tej wojny jedynie przeczekać, chce walczyć. W 1942 roku przekrada się zaśnieżonymi Tatrami do Polski, gdzie jako czynna przez całą wojnę agentka rządu londyńskiego wykonuje różne zadania, w tym komórki likwidacyjnej. Po wojnie ucieka przed Sowietami do Londynu, gdzie zostawiła malutką córeczkę. Pracuje dla brytyjskiego wywiadu, jako przedstawiciel dyplomatyczny przyjeżdża na przełomie lat 40. i 50. do Ambasady Brytyjskiej w Warszawie i przyczynia się do przerzutu radzieckiego oficera na zachód. W latach 50. podejmuje pracę w rozgłośni Wolna Europa w Monachium.

Jej życie osobiste pełne jest wzlotów i upadków. Okazuje się, że ukochana ciotka nie jest ciotką, sobowtór spotkany w Rzymie jest siostrą, a matka - nie jest matką. Ona jednak twardo stąpa po ziemi i z optymizmem idzie naprzód. Aż do 2017 roku
Czyta się jednym tchem

Książka "Chwila prawdy. Niewiarygodna historia Krystyny Górskiej" - Tomasz Wandzel - oprawa miękka - Wydawnictwo MG. Książka posiada 500 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.09 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]