pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Boskie. Włoszki, które uwiodły świat

Autor książki:

Maciej Brzozowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2024
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 158x225 mm
EAN: 9788324089888
ISBN: 978-83-2408-988-8
Data: 2024-07-04
48.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zapalczywe, namiętne, kochliwe. Bezwzględne, podstępne, próżne. Włoszki zachwycają. Bywają niebezpieczne. Matylda - najpotężniejsza kobieta średniowiecznej Europy - jest przez całe życie rozdarta między wiarą i wiernością. Olimpia rządzi Państwem Kościelnym, słucha jej papież i królowie, a tłumy podziwiają i nienawidzą. Jadwiga dzięki uporowi i konsekwencji z podkieleckiej wsi trafia na włoskie salony, a stąd tylko krok dzieli ją od międzynarodowej sławy. Virginia wrzuca swój portret do kominka, bo nie może znieść rywalizacji z utrwaloną na płótnie podobizną. Krystyna szuka spełnienia w miłości. Znajduje je w polityce, zdolnej opanować jej rozdęte ego. Carla żyje jak księżniczka z francusko-włoskiej bajki. Prasa z zapartym tchem wyczekuje jej potknięć. Monica, piękna dziewczyna z małego umbryjskiego miasteczka, w filmach gra święte, królowe, żonę faraona, naukowca, szpiega, ladacznice - nawrócone i tymczasowe, operową divę, czarownicę i samą siebie. Gdziekolwiek na świecie powiesz włoska aktorka, odpowiedzią będzie właśnie ona. Chiara buduje internetowe imperium, z którym zasięgi żadnej innej influencerki nie mogą się równać. Ma tylu fanów, ilu mieszkańców liczą łącznie Szwajcaria, Portugalia i Szwecja. Jest piękna i potężna, dlatego nie dziwi, że Forbes nadaje jej tytuł Człowieka roku. Nowe wydanie pierwszej książki o Włoszkach, w której nie znajdziesz Sophii Loren. Ale Monica Bellucci już tu jest!
Maciej A. Brzozowski, autor bestsellerowych książek o Italii, znawca i miłośnik Półwyspu Apenińskiego, tym razem przyjrzał się niezwykłym kobietom i zabiera nas w podróż do ich świata.

Książka "Boskie. Włoszki, które uwiodły świat" - Maciej Brzozowski - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2024 r. Cena 48.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.