pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Bolesław II Przemyślida (+999). Dynasta i jego państwo

Dane szczegółowe:
Producent: Avalon
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
ISBN: 83-60448-05-1
Data: 2006-11-16
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Joanna Aleksandra Sobiesiak związana jest z Lublinem i Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Pracuje w Zakładzie Historii Powszechnej Średniowiecznej Instytutu Historii UMCS (od 2005 roku jako adiunkt). Jej zainteresowania skupiają się gtównie na dziejach X wieku, ze szczególnym uwzględnieniem politycznych i kulturowych problemów z obszaru państw Europy Środkowej.

W książce omówiono wszystkie ważniejsze wątki łączące się z panowaniem i osobą księcia czeskiego Bolesława II. Rządy tego dynasty przypadły na burzliwy okres w dziejach regionu. Bolesław czynnie angażował się w bunty cesarskiego krewniaka, Henryka Kłótnika, walczył ze swoim szwagrem Mieszkiem I. Równie wiele uwagi co sprawom natury politycznej poświęcono w publikacji zagadnieniom religijno-kulturowym. Wszak za władzy Bolesława II rozpoczęło swoją działalność biskupstwo praskie, książę promował także kult swojego stryja, świętego Wadawa. Fascynuje osoba i pochodzenie jego znamienitej małżonki Emmy, która tytułowała się na monecie bitej w książęcych Czechach, mianem królowej.

Książka "Bolesław II Przemyślida (+999). Dynasta i jego państwo" - Joanna A. Sobiesiak - oprawa twarda - Wydawnictwo Avalon.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]