pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Idźcie, jesteście posłani
Tytuł książki:

Idźcie, jesteście posłani

Autor książki:

o. Tomasz Alexiewicz OP

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jerozolima
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 330 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 978838928271201
Data: 2019-06-04
31.19  42.00  10.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zanim nastąpi posłanie, konieczne jest doświadczenie Bożej miłości. Nie da się głosić Dobrej Nowiny bez przyjęcia jej w głębi własnego serca. Poznanie kim jest Bóg i poznanie Jego akceptującej bezwarunkowo miłości, odkrycie Go w sobie i w drugim człowieku – w relacjach, we wspólnocie, w służbie innym. Bo kto znajdzie Boga – doświadczy miłości i miłosierdzia, ten zapragnie dzielić się z innymi.

Człowiekowi potrzeba transcendencji, czyli przekroczenia siebie i znalezienia swojego zakotwiczenia poza sobą. Kościół Katolicki od samego początku żył w świecie, nie uciekał od świata, ale go przemieniał. Czasami przychodzi do mnie człowiek i żąda: „niech mi ksiądz udowodni”. Szuka prawdy, ale chce ją mieć „na tacy”. Mówię mu wtedy, że jeśli dziś będę miał lepszą kondycję, to ci udowodnię, a jutro będę miał gorszą kondycję, więc nie udowodnię. I komu ty wierzysz? Mnie czy Bogu? Wiara, prawda wiary, to jest coś pomiędzy tobą i Bogiem. To Duch Święty doprowadza do prawdy, ja jedynie mogę powiedzieć, dlaczego ja wierzę, dlaczego Kościół wierzy i jak w tej wierze trwać.

W tej książce Bóg nie jest abstrakcją, ale częścią (albo nawet całością) życia autora, który podporządkowuje Mu wszystko inne. Dlatego słowo brzmi tak przekonująco. Jest to opowieść o relacji wiodącej ku wieczności. Jednak nie w samotności, ale pociągając za sobą innych (dlatego wspólnota, dlatego charyzmaty):
Jesteśmy razem tylko dlatego, że zwołał nas Pan Jezus, że chcemy żyć w przyjaźni, uczyć się znosić swoje słabości i nawzajem sobie przebaczać. […]Każda grupa, czy wspólnota istnieje nie tylko po to, by zaspokoić potrzeby psychologiczne, nie tylko po to, by uświęcać swoich członków przez praktykę przebaczenia i przyjmowania przebaczenia, by stawać się miejscem radości i przebaczenia, ale także po to, by dzielić się z innymi otrzymaną łaską, by nieść Dobrą Nowinę tym, którzy jej potrzebują. Winniśmy pytać się indywidualnie i we wspólnocie: „Panie Jezu, powiedz mi, co mam robić?”, „Co mamy czynić, gdzie chcesz nas posłać?” Mamy pytać komu, kiedy i w jaki sposób mamy być świadkami. Ewangelizacja oparta o posłuszeństwo pomaga w tym, by objawiała się chwałą Pana Jezusa a nie naszą.

Książka "Idźcie, jesteście posłani" - o. Tomasz Alexiewicz OP - oprawa twarda - Wydawnictwo Jerozolima. Książka posiada 330 stron i została wydana w 2018 r. Cena 31.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

SPIS TREŚCI: Wstęp; Łaska bazuje na naturze: Kim jestem? Tożsamość i powołanie człowieka; O szukaniu perły, czyli hierarchia wartości; Wolność, czyli o podejmowaniu decyzji; Nosisz zbawienie w plecaku; Nie napinaj się, czyli o uświęceniu codzienności w życiu chrześcijańskim; O powołaniu; Nie bądź sroką, czyli o służbie w Piśmie Świętym; Gliniany dzban. Jak rodzi się wspólnota?; Od charyzmatu do cnoty; Kościół albo będzie charyzmatyczny, albo go nie będzie wcale; Wiara w pigułce, czyli sekty; Rekolekcje z Całunem Turyńskim: To nie jest obraz; Podstawowe daty z historii Całunu; To cud, że przetrwał; Piąta Ewangelia, której nauka nie potrafi wytłumaczyć; Kim jest Jezus?; Skutki grzechu w ciele; Boże Miłosierdzie w wyznaniu grzechów; Tajemnice Światła. Rozważania różańcowe.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
o. Tomasz Alexiewicz OP - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Miłość zwycięża wszystko - okładka książki

Miłość zwycięża wszystko

Grzegorz Sokołowski
Produkty podobne:
Odnowa w Duchu Świętym - okładka książki

Odnowa w Duchu Świętym

Mirosław Piątkowski SVD, Zdzisław Grad SVD
Łagodność pastoralna - okładka książki

Łagodność pastoralna

Ryszard Hajduk CSsR