pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bóg daleki i bliski. Szkice o współczesnych wierszach i powieściach....
Tytuł książki:

Bóg daleki i bliski. Szkice o współczesnych wierszach i powieściach. Seria: Prace Monograficzne 814

Autor książki:

Jakub Kozaczewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 141 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788380840966
ISBN: 978-83-8084-096-6
Data: 2018-03-02
23.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Bóg daleki i bliski. Szkice o współczesnych wierszach i powieściach. Seria: Prace Monograficzne 814 - Jakub Kozaczewski - opis książki:

Książka składa się z ośmiu szkiców interpretacyjnych, z których sześć jest poświęconych współczesnej poezji polskiej, a dwa - naszej prozie. Łączy je namysł nad problematyką Boga i obecnością chrześcijaństwa w powojennej literaturze. Prace Monograficzne 814
Spis treści: Kerygmatyczna interpretacja poezji Zbigniewa Herberta - dialog z Marianem Maciejewskim 13; Poezja Tadeusza Różewicza wobec Boga religii, Boga wiary i fenomenu idolatrii 27; Biblia i „skatologia”. Wokół wiersza Tadeusza Różewicza Widziałem Go 43; „Odechciewa się pychy umierania”. Jeszcze o rozmowach Mistrza Mirona ze śmiercią 60; Ofiarowanie Izaaka oczami dziecka? O wierszu Wisławy Szymborskiej Noc 77; Po rachunku sumienia. O wierszu Czesława Miłosza Jak mogłem 92; Kenoza bez nawrócenia. O bohaterze powieści Tadeusza Nowaka A jak królem, a jak katem będziesz 109; Glosy do portretu Szymona Pietruszki (ze Świętym Piotrem w tle) 122; Nota bibliograficzna 137; Indeks nazwisk i utworów 138.

Książka „Bóg daleki i bliski. Szkice o współczesnych wierszach i powieściach. Seria: Prace Monograficzne 814” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Książka posiada 141 stron i została wydana w 2018 r. Cena 23.35 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bóg daleki i bliski. Szkice o współczesnych wierszach i powieściach...."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Idol w kulturze - okładka książki
Idol w kulturze Edward Fiała, Adam Fitas, Dariusz Skórczewski (red.)
Produkty podobne:
Tak blisko i tak daleko. Hiszpańskojęzyczny - okładka książki
Tak blisko i tak daleko. Hiszpańskojęzyczny teatr... Urszula Aszyk, Piotr Olkusz (red.)
Żoliborki przewodnik literacki - okładka książki
Żoliborki przewodnik literacki Paweł Dunin-Wąsowicz