pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Błogosławiona Hanna Chrzanowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 116 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788380434127
ISBN: 978-83-8043-412-7
Data: 2018-05-02
Cena wydawcy: 14.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kim była bł. Hanna Chrzanowska, o której kard. Karol Wojtyła mówił, że była dla niego "ogromną pomocą i oparciem"? Dla jednych pielęgniarką, nauczycielką, "klerykałką" dla innych mistrzynią lub po prostu "cioteczką"...

Sama niewiele mówiła o własnej religijności, natomiast zależało jej bardzo na życiu duchowym pacjentów oraz pielęgniarek. Dlatego dbała nie tylko o dobre wykształcenie swoich uczennic, ale także o ich duchową formację, organizując dla nich rekolekcje, dni skupienia i pielgrzymki. Organizowała również rekolekcje dla chorych. Do rangi symbolu urastają jej słowa: "Do chorego nie umytego i nie nakarmionego, słowo Boże dociera z trudem lub nie dociera wcale".

Autorka prezentuje sylwetkę Hanny Chrzanowskiej - jej dom rodzinny, zmagania i przeciwności z którymi się borykała oraz jej bezgraniczne niemal oddanie chorym. Gdy sytuacja tego wymagała, potrafiła być nieustępliwa, ale w odniesieniu do chorych - zawsze niezmiernie czuła i troskliwa. Pomimo własnej choroby nowotworowej, niosła pomoc i pociechę innym chorym do końca swoich dni.

Książka "Błogosławiona Hanna Chrzanowska" - oprawa miękka - Wydawnictwo M. Książka posiada 116 stron i została wydana w 2018 r.