pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie
Książki »
Tytuł książki:

Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie

Autor książki:

Marcel Woźniak

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377793107
ISBN: 978-83-7779-310-7
Data: 2016-10-25
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Gagarin
Gagarin 30.54 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Tajemnice Marszałka Śmigłego-Rydza
Tajemnice Marszałka Śmigłego-Rydza 27.55 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Jan Borysewicz Krysia, Mściciel
Jan Borysewicz Krysia, Mściciel 1913-1945 26.44 zł pozycja dostępna!

Leopold Tyrmand. Lolek, Poldek, Lopek, Loluś, Lo. Autor największego polskiego bestsellera Zły oraz słynnego Dziennika 1954. Piewca Warszawy i guru jazzu. As reportażu "Przekroju" i "New Yorkera". Szeryf wychowany na ulicy Trębackiej, który wyruszył na Dziki Zachód. Równie niespodziewanie się zjawił, jak i zniknął, zostawiając po sobie dziesiątki anegdot i historii. Ale które z nich są prawdziwe? Dlaczego jest bohaterem swoich książek? Dlaczego Zły? Dlaczego Jazz Jamboree? Skąd kolorowe skarpetki? Czy naprawdę był kelnerem i pływał po morzu jak Martin Eden? Czy Dziennik 1954 jest prawdziwy? O czym myślał, gdy zamykał oczy, a o czym, kiedy się golił? Kim był Leopold Tyrmand? Polakiem, Amerykaninem, obywatelem świata, Żydem? Drogi Czytelniku, oto opowieść o jego życiu oraz o jego śmierci, z którą było inaczej, niż mówiono, a która według przepowiedni miała być taka, jak jego życie. Przed Państwem Leopold Tyrmand - owiana legendą tajemnica.

Książka "Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie" - Marcel Woźniak - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 500 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-12-21
Jak stworzyć biografię o osobie, która nie ujawniała niczego ze swojego życia? Czy szczątkowe informacje wystarczą, aby pomóc zrozumieć Leopolda Tyrmanda? Marcel Woźniak podjął się bardzo trudnego zadania. Uważam, że spełnił je znakomicie.
To jak autor biografii opisze postać, którą wybrał rzutuje w przyszłość, ponieważ może raz na zawsze zostać przypięta do tej postaci łatka, którą nieumyślnie stworzył autor. Dobrą biografię rozpoznać można po tym ile sam autor zostawił czytelnikowi. Czy ocenia swoją postać, czy wydaje sąd, spłyca głębokie wypowiedzi lub pogłębia te płytkie. Czy zrozumie żart czy potraktuje go poważnie. Wszystko to co o danej postaci czytamy to nic innego, jak to, jak postrzega go autor książki. Musimy podchodzić rozważnie do tematu, aby samemu wydać osąd i nie sugerować się zanadto słowami autora.
Leopold Tyrmand- znany jako Lolek, Poldek, Lopek, Loluś i Lo. Jest autorem jednego z największych polskich bestsellerów Zły oraz słynnego już Dziennika 1954. Uwielbiał jazz. As reportażu Przekroju oraz New Yorkera. Wychowany na ulicy Trębackiej. Zniknął równie niespodziewanie, jak się pojawił. Zostawił po sobie dziesiątki anegdot i historii. Do tej pory nie wiadomo, które z nich są prawdą a które fikcją. Dlaczego to on sam jest bohaterem swoich książek? Skąd kolorowe skarpetki? Dlaczego Zły? Skąd wziął się jazz jamboree? Czy naprawdę pracował jako kelner i pływał po morzu, jak Martin Eden? Czy Dziennik 1954 jest prawdziwy? Autor zadaje nam pytanie- kim był Leopold Tyrmand? Polakiem, Amerykaninem czy obywatelem świata? Przedstawia nam Tyrmanda, jako owianą legendą tajemnicę.
Każdy prawdziwy fan biografii pokocha i doceni tę pozycję. Dedykowana jest dla ludzi, którzy chcą poznać coś więcej niż tylko to co ich idol jadał na śniadanie. Książka odkrywa tajemnice, które zapętlały się latami, pogłębiane przez słowa Leopolda.
Za największy plus tej biografii uważam jej oprawę (choć wiem, że to strasznie materialistyczne podejście, bo przecież książki nie ocenia się po okładce). Choć nie mam na myśli okładki a wnętrze książki. Ubogacone pięknymi, czarno-białymi zdjęciami, kopiami oryginałów dokumentów, miejscami z którymi związany był Tyrmand. Jest to dla mnie coś wyjątkowego, co potwierdza słowa i teorie, które autor chciał rozwikłać.
Książka jest wielkości pomiędzy a4 a a6, twarda oprawa, prawie 500 stron zagadki jaką był Leopold Tyrmand. Projekt okładki Zuzanny Malinowskiej trafia do czytelnika, nie jest pretensjonalna, ale nadaje elegancji książce.
Książka warta jest przeczytania, choćby po to, aby poznać Leopolda Tyrmanda i docenić jakim człowiekiem był.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Marcel Woźniak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Buduj mosty, nie mury - okładka książki

Buduj mosty, nie mury

Djuliman Enver, Hojorth Lillian