pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Gagarin

Dane szczegółowe:
Wydawca: INICJAŁ
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788364066054
ISBN: 978-83-6406-605-4
Data: 2015-10-15
31.10  45.00  13.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Gagarin - Lew Daniłkin - opis książki:

Według sondaży Jurij Gagarin to jeden z największych bohaterów radzieckiej i rosyjskiej historii XX wieku. Tym bardziej zaskakuje, że przez tyle lat nikt nie pokusił się o napisanie szczerej, obiektywnej, prawdziwie współczesnej biografii pierwszego kosmonauty. "Jurij Gagarin" Lwa Daniłkina jest taką próbą "ostatecznej", na ile to możliwe, wypełniającej wszelkie luki życiorysu "czerwonego Ikara", najpełniejszej kroniki jego życia; próbą zrozumienia, czym jest mit Gagarina i co oznacza brend "Gagarina". Rozmowy ze świadkami oraz studia nad rosyjskimi i zagranicznymi źródłami pomogły autorowi w znalezieniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Czy Gagarin jest jedynie efektem sowieckiego designu, czy naprawdę był kimś niezwykłym, człowiekiem o nieprzeciętnych możliwościach? Co tak naprawdę wydarzyło się 12 kwietnia 1961 roku? Jak pierwszy kosmonauta radził sobie z "gagarinomanią"; narzuconym mu statusem najsłynniejszego człowieka planety?
Kim był Gagarin: produktem systemu i epoki, czy jej odzwierciedleniem? Czy doszło do jakiegoś konfliktu między nim a politycznym kierownictwem ZSRR? Jaka była prawdziwa przyczyna jego śmierci? Czy sukces Gagarina to tylko fart, efekt świadomego pomysłu na życie, czy też realizacja jakiegoś z góry zaplanowanego działania? Kim byłby Gagarin, ten "pierwszy obywatel Wszechświata", gdyby nie zginął w marcu 1968 i dożył naszych dni?
Książką czyta się jednym tchem, a dodatkowym jej atutem jest przyjęta forma - przedstawianie tych samych wydarzeń oczami różnych ludzi (czasami wręcz przeciwne).

Książka „Gagarin” - oprawa twarda - Wydawnictwo INICJAŁ.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Gagarin"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Czerwony snajper - okładka książki
Czerwony snajper Jewgienij Nikołajew
Havel. Zemsta bezsilnych - okładka książki
Havel. Zemsta bezsilnych Aleksander Kaczorowski