pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biblia chrześcijan. Wprowadzenia religioznawcze, historyczne i literackie

Autor książki:

Krzysztof Pilarczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 175 s.
Wymiar: 155x215 mm
EAN: 9788381382519
ISBN: 978-83-8138-251-9
Data: 2020-06-10
37.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Krzysztof Pilarczyk - profesor zwyczajny w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, kierownik Pracowni Historii Relacji Chrześcijańsko-Żydowskich, członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz Towarzystwa Studiów Interdyscyplinarnych "Fides et Ratio" we Wrocławiu. Współpracownik Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie i Polskiego Centrum Syndonologicznego. Autor około 300 publikacji naukowych. Zainteresowania koncentruje na historii judaizmu, literaturze biblijnej i apokryficznej,
początkach chrześcijaństwa, starożytnej gnozie, dialogu międzyreligijnym, kulturze książki żydowskiej oraz turyzmie religijnym (Bliski Wschód). Jego aktywność naukowa jest dokumentowana na stronie: http: www.cyfronet.krakow.pl/~uwpilarc/ (tamże adresy do korespondencji).

Praca prof. dra hab. Krzysztofa Pilarczyka, jakkolwiek wpisuje się w szeroki wachlarz badań i publikacji biblistycznych, stanowi jednocześnie pod pewnym względem prawdziwe novum. Autor zdecydował się na przygotowanie bodaj pierwszego w polskim dorobku piśmienniczym dzieła, które możemy nazwać
akonfesyjnym podręcznikiem akademickim dotyczącym Biblii chrześcijan. W takim ujęciu to opracowanie będzie stanowiło niewątpliwą pomoc dla studentów (i nie tylko) w obszarze wiedzy biblijnej, ale także w różnych dziedzinach humanistyki i nauk społecznych.

Z recenzji prof. dra hab. Zbigniewa Kiernikowskiego, biskupa legnickiego

Książka "Biblia chrześcijan. Wprowadzenia religioznawcze, historyczne i literackie" - Krzysztof Pilarczyk - oprawa twarda - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 175 stron i została wydana w 2020 r. Cena 37.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.