pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Biała Skała. W głąb krainy Inków
Tytuł książki:

Biała Skała. W głąb krainy Inków

Autor książki:

Hugh Thomson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 127x205 mm
EAN: 9788375367973
ISBN: 978-83-7536-797-3
Data: 2014-05-29
27.16  39.90  12.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Przekład z języka angielskiego Agnieszka Wilga Hugh Thomson po raz pierwszy pojechał do Peru w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Miał dwadzieścia lat i chciał odnaleźć inkaskie ruiny Llactapata, które już kiedyś odkryto, a potem znów ślad po nich zaginął. Zarosła je dżungla i od kilkudziesięciu lat nikt nie potrafił ich odnaleźć. Tak się zaczęła jego fascynacja kulturą Inków i historią Ameryki Południowej. W ciągu następnych lat wielokrotnie wracał na ten kontynent, przemierzał kolejne szlaki, poszukiwał zagubionych osad i starał się dociec, ile prawdy jest w powszechnych wyobrażeniach na temat cywilizacji Inków.

"Biała skała" to także porywająca historia zdobywców i odkrywców, konkwistadorów, awanturników i podróżników, którzy próbowali poznać i opanować ten najbardziej dziki i niedostępny zakątek ziemi.

"Thomson wędruje uważnie i ożywia kamienie. Pokazuje, jak z fascynacji egzotyką uczynić pasję badawczą, jak pragnienie przeżycia przygody przeobrazić w pasję poznawania zaginionego świata i rozumienia go. Książka zaczyna się niczym konwencjonalne zapiski włóczęgi, który uwiecznia na fotografii siebie na tle ruin lub w gromadce tubylców, ale rozwija się w dojrzałą refleksję o niezwykłych wędrówkach po zapomnianych szlakach cywilizacji Peru. Thomson czyta źródła i świadectwa poprzedników, włóczęgów i odkrywców, historyków i archeologów, dzięki czemu sam też zostaje odkrywcą i badaczem cywilizacji Inków." Maciej Stasiński "Niezrównany literacki przewodnik po Peru." John Hemming "Miarą talentu Thomsona jako pisarza, historyka i odkrywcy jest fakt, że Białą Skałę czyta się z ogromną przyjemnością ( ). Jego relacja jest pełna żywych emocji, ale też dobrze zbadanych faktów na temat rozkwity kultury Inków, podbicia przez nich ogromnej części kontynentu, a następnie tragedii unicestwienia ich cywilizacji przez szesnastowiecznych konkwistadorów." Justin Marozzi, The Spectator "Porywająca lektura ( ). To książka, która rozbudza w kanapowym amatorze podróży pragnienie, aby ruszyć w świat śladami autora - nie tylko dlatego, że pisze on z wielką pasją ( ), ale też z tego względu, że opisuje swoje własne, nierzadko całkiem heroiczne ekspedycje i odkrycia." Geoffrey Moorhouse, The New York Times Book Review "Bohaterem Białej Skały jest cały południowoamerykański kontynent, którego losy tworzą pełną napięcia fabułę, zasilaną plejadą niezwykłych postaci ( ). Literatura podróżnicza na miarę Bruce a Chatwina, tyle że z latynoskimi cojones. A nawet więcej: to opowieść pokazująca w pigułce mieszaninę fantazji, brawury, fascynacji podbojem, ale też frustracji, które są udziałem wszystkich tropicieli kultury Inków." Andy Martin, The Independent "Thomson szczodrze dzieli się z czytelnikiem swoimi przeżyciami, co czyni jego książkę naprawdę wyjątkową ( ). Napisana jest bardzo przystępnie, a zarazem spełnia wszelkie wymogi akademickiej rzetelności." Isabel Cockayne, Eastern Daily Press

Książka "Biała Skała. W głąb krainy Inków" - Hugh Thomson - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 568 stron i została wydana w 2014 r. Cena 27.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nie daj sobie wmówić - okładka książki

Nie daj sobie wmówić

Bartosz Marczuk
Produkty podobne:
Revelations - okładka książki

Revelations

Jerry Moffatt, Niall Grimes
Gen przygody - okładka książki

Gen przygody

Wojciech Lewandowski
Nowiny ze świata - okładka książki

Nowiny ze świata

Paulette Jiles