pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Bezpieczeństwo rurociągów ropy i gazu. Aspekty formalno-prawne
książka:

Bezpieczeństwo rurociągów ropy i gazu. Aspekty formalno-prawne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788361304951
ISBN: 978-83-6130-495-1
Data: 2020-05-21
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Bezpieczeństwo rurociągów ropy i gazu. Aspekty formalno-prawne - Helena Marek - opis książki:

Każda działalność gospodarcza wiąże się z zagrożeniami a ryzyko to wzrasta wraz z wielkością obszaru, na którym dane przedsiębiorstwo prowadzi działalność.1 Kierując się tymi słowami, w pracy podjęta została próba zbadania, na ile System Ochrony Rurociągów Transportowych Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego na terenie naszego kraju jest wystarczająco rozwinięty, aby spełniać swoją rolę jako istotny element infrastruktury krytycznej.

Motywem poznawczym była chęć usystematyzowania i wzbogacenia wiedzy na temat stanu bezpieczeństwa sieci przesyłowych surowców energetycznych na obszarze naszego państwa, a także innych krajów europejskich, w warunkach dynamicznych zmian zachodzących w otoczeniu, związanych zarówno z istniejącymi zagrożeniami, jak i rozwojem sektora energetycznego Polski oraz Wspólnoty Europejskiej. Praktycznym uzasadnieniem podjętego tematu jest natomiast potrzeba ochrony sieci przesyłowych ropy i gazu, stanowiących element strategiczny sektora energetycznego na szczeblu krajowym oraz unijnym. Zakłócenie dostaw paliw mogłoby wpłynąć na bezpieczeństwo obywateli oraz prawidłowe funkcjonowanie co najmniej jednego państwa członkowskiego. Z drugiej strony uszkodzenie rurociągu ze względu na charakter transportowanej substancji może skutkować istotnym zagrożeniem dla życia lub zdrowia ludzi, ich mienia oraz dla środowiska.

O strategicznym charakterze systemu rurociągów ropy naftowej i gazu ziemnego świadczy niewątpliwie zakwalifikowanie ich jako potencjalnych elementów europejskiej infrastruktury krytycznej, do której zgodnie z przepisami Unijnymi należą m.in. instalacje i sieci energetyczne, w tym głównie: produkcja energii elektrycznej, ropy naftowej i gazu ziemnego, magazyny i rafinerie, system transmisji i dystrybucji.

Z Wprowadzenia

Książka „Bezpieczeństwo rurociągów ropy i gazu. Aspekty formalno-prawne” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

Książka posiada 180 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bezpieczeństwo rurociągów ropy i gazu. Aspekty formalno-prawne"
Helena Marek - autor m.in.:
Edukacja dla bezpieczeństwa kulturowego - okładka książki
Edukacja dla bezpieczeństwa kulturowego Helena Marek, Magdalena Szulca (red.);