pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bar na starym osiedlu

Autor książki:

Sabina Waszut

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788328703476
ISBN: 978-83-2870-347-6
Data: 2016-09-26
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ola Kies w ciągu jednego, pechowego tygodnia traci pracę i rozstaje się z partnerem. Te wydarzenia sprawiają, że postanawia przyjąć niespodziewany spadek po zmarłej, dawno niewidzianej babce.

Ola przeprowadza się z Warszawy na Śląsk, do Chorzowa. Ma przed sobą trudne zadanie. Musi zaaklimatyzować się w miejscu, z którego uciekły wraz z matką ponad dwadzieścia lat temu, otworzyć na powrót osiedlowy bar babci, a co najważniejsze zmierzyć się z przeszłością.

Nic nie jest proste.

Mała społeczność starego śląskiego osiedla, podchodzi nieufnie do nowej właścicielki baru. Ola musi się wiele nauczyć, nie tylko o śląskiej kuchni i gustach swoich klientów. Musi na nowo poznać Śląsk, inny niż ten, z którego wyjechała.

W barze na Starym Osiedlu spotykają się różni ludzie. Ola poznaje ich problemy. Staje się częścią ich codzienności.

Powrót na Śląsk sprawia, że odżywają wspomnienia o ojcu, który przez wiele lat był nieobecny w życiu Oli. Kobieta postanawia go odszukać. Liczy, że uporządkowanie przeszłości pomoże jej poukładać przyszłość.

Perypetie związane z prowadzeniem baru i poszukiwaniem ojca przeplatane są opowieściami o Śląsku. Kolorowym i różnorodnym, tym współczesnym i tym z dziecięcych lat Oli.

Książka "Bar na starym osiedlu" - Sabina Waszut - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Muza. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2016 r.