pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bankowość osobista. Personal Banking, Premium Banking

Autor książki:

Rafał Płókarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788375569445
ISBN: 978-83-7556-944-5
Data: 2017-11-13
Cena wydawcy: 70.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Bankowość osobista (z ang. personal banking) to zindywidualizowana obsługa bankowa osób prywatnych o ponadstandardowym potencjale finansowym i/lub opiniotwórczym, świadczona przez dedykowanych pracowników bankowych, z wykorzystaniem w szczególności rachunku osobistego typu premium.

Bogacące się polskie społeczeństwo i rosnąca klasa średnia poszukuje dedykowanej i ponadstandardowej oferty bankowej. Zaś oferta bankowości prywatnej (private banking), adresowana do najzamożniejszych klientów, często pozostaje jednak poza zasięgiem klientów (średnio)zamożnych (affluent). Lukę w tym środkowym segmencie zapełnia bankowość osobista (premium), o której traktuje niniejsza pozycja.

W książce zaprezentowano wszystkie instrumenty finansowe, które służyć mogą klientowi zamożnemu banku zarówno do codziennego zarządzania finansami osobistymi, jak i długoterminowego planowania emerytalnego. W kolejnych rozdziałach przedstawiono: charakterystykę banku i jego klienta; analizę specyfiki bankowości osobistej i jej oferty; rachunki bankowe i operacje płatnicze; kredyty; produkty inwestycyjne i ubezpieczeniowe; karty płatnicze i związaną z tym infrastrukturę; oraz inne instrumenty bankowości i finansów elektronicznych, w tym najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne. Pozycję wzbogacają najnowsze statystyki i aktualne rozwiązania prawne.

Książka stanowi kompendium wiedzy adresowanej do trzech grup czytelników:
- klientów banków, zwłaszcza osób o wyższym potencjale finansowym, szukających bardziej wyrafinowanych i nowych rozwiązań bankowych;
- studentów kierunków ekonomicznych i zarządzania, zwłaszcza specjalności finansowych i bankowych;
- pracowników instytucji finansowych, zwłaszcza bankowych doradców klientów zamożnych.

Książka "Bankowość osobista. Personal Banking, Premium Banking" - Rafał Płókarz - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2017 r.