pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Autorytaryzm a brzytwa Ockhama
Tytuł książki:

Autorytaryzm a brzytwa Ockhama

Autor książki:

Piotr Radkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 274 s.
Wymiar: 171x240 mm
EAN: 9788373835863
ISBN: 978-83-7383-586-3
Data: 2013-01-24
33.64  39.90  6.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Recenzowana praca jest rzadko dziś spotykaną wielostronną, krytyczną monografią jednego z najważniejszych konstruktów teoretycznych z zakresu nauk społecznych. ( ) Należy mieć nadzieję, że wśród uważnych czytelników wywoła dyskusję przekraczającą ramy nauk społecznych, w tle całej pracy pojawia się bowiem trafna choć nie całkiem przyjemna dla naukowców konstatacja, że przywiązanie do własnych hipotez i do autorytetów bywa silniejsze niż rzetelna weryfikacja empiryczna owych hipotez. prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska Książka jest wyrazem imponującego zamysłu autora dokonania wiwisekcji pojęcia autorytaryzmu ( ). Celem, a może po prostu konsekwencją tej wiwisekcji jest dotarcie do istoty pojęcia, rozebranie go na części składowe, a w rezultacie odarcie z negatywnej wartościowości, ulokowanie w szerszym kontekście społeczno-politycznym, a także identyfikacja głębszego ideologicznego tła popularności tego pojęcia w psychologii. ( ) Ogółem dzieło świadczy o ogromnej kompetencji teoretycznej i metodologicznej Autora. Jest to z pewnością najbardziej obszerna praca dotycząca autorytaryzmu, jaka powstała w polskiej psychologii. prof. dr hab. Maria Lewicka Piotr Radkiewicz, doktor psychologii, adiunkt w Instytucie Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i w Instytucie Psychologii PAN. Prowadzi badania z zakresu: psychologii społecznej, psychologii politycznej i makropsychologii. Autor kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w polskich i zagranicznych monografiach i czasopismach naukowych.  Wraz z Renatą Siemieńską jest redaktorem naukowym monografii Społeczeństwo w czasach zmiany (2009).   

Książka "Autorytaryzm a brzytwa Ockhama" - Piotr Radkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 274 stron i została wydana w 2012 r. Cena 33.64 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Piotr Radkiewicz - autor m.in.:
Produkty podobne:
Bezpieczeństwo w perspektywie komunikowania - okładka książki
Bezpieczeństwo w perspektywie komunikowania społecznego... Józef Podgórecki, Aleksandra Dąbrowska, Kazimierz Czerwiński (red.)
Dobro dziecka - okładka książki
Dobro dziecka Kamila Kamińska