pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Auschwitz Historia miasta i obozu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788381395809
ISBN: 978-83-8139-580-9
Data: 2020-09-15
40.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Celem tej książki jest odpowiedź na podstawowe pytanie: dlaczego to właśnie w Oświęcimiu umieszczono obóz koncentracyjny, miejsce zastraszania i więzienia Polaków, oraz dlaczego obóz ten stał się miejscem zagłady Żydów.

Weszliśmy na teren z drutami kolczastymi po obu stronach. Szliśmy drogą gęsto obstawioną przez posterunki. Ciągle szliśmy, poganiani. Usłyszeliśmy: "Idziecie do miejsca, gdzie się wykąpiecie, zmienicie ubrania i tam wam powiedzą, co dalej". Szliśmy, a za ogrodzeniem z drutu wznosiły się stosy kamieni i gałęzi, a gałęzie sosnowe i kamienie płonęły, powoli płonęły. Przechodziliśmy obok, a strażnicy wrzeszczeli "Lauf! Lauf!" Słyszałem płacz dziecka. Płakało gdzieś daleko, a ja nie mogłem przystanąć i się obejrzeć. Szliśmy, unosił się smród, straszny smród. Wiedziałem, że rzeczy w ogniu się ruszają, to były dzieci w płomieniach.

To z pewnością najlepsza historia miasta i obozu. "Booklist"
Auschwitz nie jest suchym studium naukowym. To żywo napisana i znakomicie zilustrowana opowieść o celowym stworzeniu piekła na ziemi. "The Guardian"

Książka "Auschwitz Historia miasta i obozu" - Deborah Dwork, Robert Jan van Pelt - oprawa twarda - Wydawnictwo Świat Książki. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2020 r. Cena 40.22 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.