pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Echa dawnej Warszawy. Żydowska Warszawa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Skarpa Warszawska
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788366195028
ISBN: 978-83-6619-502-8
Data: 2019-04-17
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Historia żydowskiej Warszawy to nie tylko czas Zagłady. To historia relacji warszawian z Żydami osiedlającymi się w mieście lub jego okolicach, to problemy, z jakimi od wieków borykały się obie strony, to miejsca ważne dla starozakonnych oraz zacni przedstawiciele potomków Mojżesza, którym Warszawa wiele zawdzięcza. Wszelkie zabytki, relikty obecności Żydów w Warszawie są jedynie pozostałościami: wyrwanymi z historycznego kontekstu, z żywej tkanki miejskiej, echami przeszłości. Jeśli Warszawa to miasto Tuwima, Słonimskiego, Leśmiana, Hemara i innych zasymilowanych Żydów, którzy wpłynęli na polską kulturę, to wciąż jest po części żydowska.

Ten tom Ech dawnej Warszawy zawiera szkice o historii stosunków warszawsko-żydowskich, o najważniejszych synagogach, cmentarzach, targowiskach i punktach handlowych, o Dzielnicy Północnej i jej komunikacji miejskiej, a także o najważniejszych postaciach pochodzenia żydowskiego. Każda wyprawa w przeszłość będzie aktywną rekonstrukcją tego, co było kiedyś. Zapraszamy więc w podróż po żydowskiej Warszawie wraz z autorami niniejszego tomu.

Książka "Echa dawnej Warszawy. Żydowska Warszawa" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Skarpa Warszawska. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]