pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Atlas manometrii przełyku wysokiej rozdzielczości
Księgarnia »
Książki »
książka:

Atlas manometrii przełyku wysokiej rozdzielczości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cornetis
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361415107
ISBN: 978-83-6141-510-7
Data: 2012-05-07
pozycja niedostępna

Atlas manometrii przełyku wysokiej rozdzielczości - Dorota Waśko-Czopnik - opis książki:

Do rąk specjalistów zajmujących się diagnostyką zaburzeń czynności motorycznej przełyku trafia pierwsza polska monografia poświęcona jednej z najnowszych technik diagnostycznych, jaką jest manometria wysokiej rozdzielczości. Autorka jest uznanym ekspertem w zakresie diagnostyki zaburzeń czynnościowych górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Książka zawiera wyczerpujące informacje na temat manometrii wysokiej rozdzielczości. Czytelnik znajdzie w niej informacje na temat wskazań do wykonywania tego badania, opis techniki i interpretacji wyników. Oddzielny rozdział poświęcono najczęściej występującym patologiom, np. przepuklinie rozworu przełykowego lub schorzeniom, w których manometria wysokiej rozdzielczości ma znaczenie rozstrzygające, takim jak achalazja czy rozlany kurcz przełyku oraz zaburzeniom motoryki przełyku w schorzeniach układowych. Autorka zwraca też uwagę na problemy techniczne, jakie mogą się pojawić w czasie wykonywania badania. Dodatkową cenną cechą tego opracowania są przykłady badań wykonanych przez Autorkę w Pracowni Motoryki Przewodu Pokarmowego Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Z wprowadzeniem manometrii wysokiej rozdzielczości związane jest również pojawienie się odpowiedniej terminologii, co jest procesem nigdy nie kończącym się, nawet w przypadku metod o ustabilizowanej pozycji diagnostycznej.

Sądzę, że monografia Pani dr n. med. Doroty Waśko-Czopnik będzie nie tylko przydatna w pracowniach motoryki przewodu pokarmowego, ale sięgną po nią również lekarze, którzy w codziennej pracy wykorzystują wyniki badań manometrycznych.

Wstęp - Leszek Paradowski

Książka „Atlas manometrii przełyku wysokiej rozdzielczości” - oprawa twarda - Wydawnictwo Cornetis.

Książka posiada 72 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Atlas manometrii przełyku wysokiej rozdzielczości"