pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Ateizm. Co każdy powinien wiedzieć. Seria: W poszukiwaniu idei XXI...
książka:

Ateizm. Co każdy powinien wiedzieć. Seria: W poszukiwaniu idei XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 346 s.
Wymiar: 145x215 mm
EAN: 9788380882300
ISBN: 978-83-8088-230-0
Data: 2016-11-03
38.82  44.90  6.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ateizm. Co każdy powinien wiedzieć. Seria: W poszukiwaniu idei XXI wieku - Michael Ruse - opis książki:

Książka Michaela Ruse a to popularnonaukowe omówienie najważniejszych elementów światopoglądu ateistycznego. Autor wchodzi w polemikę z Richardem Dawkinsem i Danielem Dennettem i broni tezy, że ateizm to zagadnienie moralne, a nie tylko kwestia faktów - stawia pytanie, czy ateista, który odrzuca boski autorytet, może być dobrym człowiekiem. Ruse ujmuje kwestię ateizmu z punktu widzenia historii, filozofii, religii, socjologii i teologii, odnosząc się do współczesności. Książka jest napisana przejrzystym i prostym językiem, w formie pytań i odpowiedzi, dzięki czemu może służyć do uporządkowania wiedzy czytelnikom zainteresowanym filozofią i ateizmem, jak również stanowić wprowadzenie dla nowicjuszy w tematykę ateizmu.

Nie łudźcie się. Przyjmijcie. że bycie niewierzącym oznacza utratę bezpiecznego dzieciństwa. Nie istnieje sens ostateczny, zniknął raz na zawsze, a świeckie próby znalezienia substytutu, jak np. idea postępu, po prostu tego sensu nie dają. Ale nie panikujcie i nie rozpaczajcie. Być może nie istnieją obiektywna moralność ani ostateczny sens życia. ale natura (w znaczeniu współczesnym, jako psychika ukształtowana przez ewolucję drogą doboru naturalnego) wyposażyła nas w zdolność bycia dobrymi i ofiarnymi, cieszenia się życiem i uznawania je za wartościowe. I tak jak w obrębie systemu możemy odróżnić Sophie Scholl od Adolfa Hitlera, tak też w obrębie systemu możemy odróżnić Sokratesa od głupca.

Książka „Ateizm. Co każdy powinien wiedzieć. Seria: W poszukiwaniu idei XXI wieku” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Książka posiada 346 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ateizm. Co każdy powinien wiedzieć. Seria: W poszukiwaniu idei XXI..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Mini wykłady o maxi sprawach - okładka książki
Mini wykłady o maxi sprawach Leszek Kołakowski
Produkty podobne:
Krzyżowy ogień - okładka książki
Krzyżowy ogień Bob Seidensticker
Teizm, ateizm, religia. Najnowsze - okładka książki
Teizm, ateizm, religia. Najnowsze spory w anglosaskiej... Piotr Gutowski, Marcin Iwanicki (red.)
Spór o rzeczy boskie - okładka książki
Spór o rzeczy boskie Józef Piórczyński