pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Architektura myślenia

Autor książki:

Andrzej Piotrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyk
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 247x175 mm
EAN: 9788396028662
ISBN: 978-83-9602-866-2
Data: 2022-06-22
68.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Architektura myślenia Andrzeja Piotrowskiego (tłum. Grzegorz Piątek) ukazuje historię architektury od starożytności do nowoczesności. Autor łączy myślenie projektowe z akademickim warsztatem badawczym i - poprzez krytyczne odczytanie wybranych budynków - bada wpływ komunikacji niewerbalnej na rozwój tożsamości zbiorowej Zachodu. W przeciwieństwie do badaczy opierających swoje studia na tradycyjnych schematach periodyzacji historii, autor Architektury myślenia przygląda się obszernemu zbiorowi wytworów architektury pochodzących z różnych czasów i miejsc. Zgodnie z założeniem, że to właśnie budynki okazują się najtrwalszym zapisem podświadomie przyjmowanych wierzeń i postaw, omawia Bizancjum i Zachód po ikonoklazmie, podbój i kolonizację Mezoameryki, reformację i kontrreformację w Europie Wschodniej, rozwój kultury konsumpcyjnej w wiktoriańskiej Anglii oraz konsekwencję tej kultury w postaci wysokiego modernizmu.

Andrzej Piotrowski idzie dalej niż ci, którzy zakładają, że dawne budowle są odbiciem transcendentalnych wartości czy deterministycznych praw fizyki i ekonomii lub że zostały ukształtowane przez samoświadome jednostki. W rezultacie rzuca wyzwanie tradycyjnemu pojmowaniu tego, czym architektura jest i czym może być.

Książka "Architektura myślenia" - Andrzej Piotrowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyk. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2022 r. Cena 68.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.