pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

U źródeł modernizmu. Architekci XVIII wieku

Autor książki:

Joseph Rykwert

Dane szczegółowe:
Wydawca: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyk
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
EAN: 9788395646669
ISBN: 978-83-9564-666-9
Data: 2022-06-15
86.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka U źródeł modernizmu Józefa Rykwerta (tłum. Ewa Klekot) dotyczy złożonych stosunków społecznych i interpersonalnych składających się na klasycystyczny okres w historii Europy lat 1650-1775. W kontekście tych zjawisk autor podąża za pozornie niewielkimi, a jednak rewolucyjnymi zmianami w europejskiej architekturze i porusza kwestie, które wciąż powracają w debatach zarówno między zwolennikami architektury klasycznej a modernistami, jak i między modernistami a postmodernistami.

U źródeł modernizmu zdecydowanie wykracza poza przyjętą tradycję historii architektury, która zwykle skupiała się na widocznej gołym okiem ewolucji stylu od klasycyzmu po barok i rokoko. Dla Rykwerta budynki to wytwory szeroko pojętej kultury opartej na ideach filozoficznych i kształtowanej przez nieustające polityczne i religijne wstrząsy. Najwięcej uwagi autor poświęca zwrotowi sztuki "klasycznej" w stronę "neoklasycznej". Na ponad pięciuset stronach przedstawia najważniejszych malarzy i rzeźbiarzy tego okresu, przy czym koncentruje się na rzeczywistych warunkach społecznych, w których tworzyli architekci, artyści i rzemieślnicy: opisuje organizację pracy, powstawanie akademii i zawodu architekta, rozwój cechów budowlanych i narodziny masonerii.

Książka "U źródeł modernizmu. Architekci XVIII wieku" - Joseph Rykwert - oprawa twarda - Wydawnictwo Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyk. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2022 r. Cena 86.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.