pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Architektura informacji. Badania i praktyka

Autor książki:

Ewa Głowacka, Weronika Kortas

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
EAN: 9788323148852
ISBN: 978-83-2314-885-2
Data: 2022-10-17
47.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Ważnym elementem, od którego zależy pozytywne doświadczenie użytkowników danego produktu lub systemu, jest architektura informacji. Organizacja treści, etykietowanie oraz systemy nawigacji i wyszukiwania to cztery filary wpływające na funkcjonalność i użyteczność, a w konsekwencji również na satysfakcję odbiorców. Dobra architektura informacji pomaga ludziom zrozumieć ich otoczenie i znaleźć to, czego szukają - zarówno offline, jak i online.

Na niniejszą monografię składa się zbiór tekstów będących wynikiem studiów autorów zajmujących się problematyką architektury informacji w jej aspektach praktycznych i badawczych. Wśród poruszonych zagadnień można wyróżnić m.in. analizy wykorzystania w procesie projektowym technologii sztucznej inteligencji; badania doświadczeń użytkowników oraz relacji zachodzących między systemem a jego użytkownikiem; bezpieczeństwo danych czy opisy procesów oraz badań architektury informacji różnych zasobów cyfrowych.

Książka "Architektura informacji. Badania i praktyka" - Ewa Głowacka, Weronika Kortas - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2022 r. Cena 47.29 zł. Zapraszamy na zakupy!