pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Religia starożytnego Izraela w perspektywie historycznej, archeologicznej...
Książki »
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Religia starożytnego Izraela w perspektywie historycznej, archeologicznej i kulturoznawczej

Autor książki:

Krzysztof Pilarczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 120x163 mm
EAN: 9788374542456
ISBN: 978-83-7454-245-6
Data: 2013-10-01
Cena wydawcy: 18.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Judaizm
Judaizm 43.89 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Żydzi. Naród, historia, religia
Żydzi. Naród, historia, religia 25.23 zł pozycja dostępna!

Religia starożytnego Izraela w perspektywie historycznej, archeologicznej i kulturoznawczej - Krzysztof Pilarczyk - opis książki:

W historii politycznej starożytnego Bliskiego Wschodu Izrael rozumiany jako lud, następnie naród i królestwo (królestwa) w zasadzie nie odegrał znaczącej roli. Rzadko kiedy cieszył się niezależnością, autonomią i samorządnością. Na ogół pozostawał w cieniu wielkich imperialnych potęg, takich jak Egipt, Asyria, Babilonia, Persja, Syria, Rzym. Natomiast wyróżnia go siła religijnego oddziaływania. Z religii powstałych w starożytności na obszarze Bliskiego Wschodu judaizm, obok chrześcijaństwa, zachował do chwili obecnej żywotność. Jego religijne idee, zwłaszcza monoteizm, i wyrosła z niej etyka, rozpropagowane w dużej mierze przez siostrzane religie - chrześcijaństwo i islam, przybrały wymiar uniwersalny. Wpisały się w poważnym stopniu w różne kultury i stanowiły fundament wielu cywilizacji (ze Wstępu). Autor, prof. dr hab. Krzysztof Pilarczyk, historyk religii, judaista, biblista i bibliolog książki żydowskiej przybliża proces formowania się i rozwoju religii starożytnego Izraela, ukazując go w perspektywie historycznej, odkryć archeologicznych i uwarunkowań kulturoznawczych.

Książka „Religia starożytnego Izraela w perspektywie historycznej, archeologicznej i kulturoznawczej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Krzysztof Pilarczyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: