pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Apteka. Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym

Autor książki:

Tomasz Lada

Dane szczegółowe:
Wydawca: IN ROCK
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788364373695
ISBN: 978-83-6437-369-5
Data: 2020-10-08
42.14  59.90  17.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wokół trójmiejskiej grupy Apteka narosło wiele mitów. Wciąż podkoloryzowane opowieści przysłoniły prawdę o tym niezwykłym zespole.

Legendy o narkotykowych orgiach i opowieści o kontaktach z trójmiejskim światem przestępczym sprawiły, iż dziś niewiele osób pamięta, że to lider Apteki, Jędrzej Kodymowski, rozpoczął artystyczny ferment nazwany Gdyńską Sceną Alternatywną i że to Apteka rozpoczęła muzyczno-obyczajową rewolucję psychodeliczną pierwszej połowy lat 90. XX wieku - tych polskich lat miłości, czasów hedonizmu, ale też tworzenia. Rozpoczęła i stała się jej symbolem.

Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym to próba odpowiedzi na pytanie, jak z tą Apteką było naprawdę.

Tomasz Lada rozmawiał z muzykami tworzącymi grupę na przestrzeni blisko czterdziestu lat, jej menedżerami, ludźmi z najbliższego otoczenia oraz realizatorami kultowych płyt - Narkotyki, Urojonecałemiasta, Menda. Efektem tych spotkań jest brawurowa opowieść o niezwykłych ludziach i niezwykłych czasach, szaleństwie i pasji, przyjaźni i rozczarowaniach, muzyce oraz o cenie, jaką za jej uprawianie, trzeba zapłacić. Książka, jakiej o polskim rocku i jego kulisach jeszcze nie napisano.

Książka "Apteka. Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym" - Tomasz Lada - oprawa twarda - Wydawnictwo IN ROCK. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2020 r. Cena 42.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]