pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rockowisko Trójmiasta lata 70.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 250x340 mm
EAN: 9788378239710
ISBN: 978-83-7823-971-0
Data: 2017-09-18
50.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Choć autorzy Rockowiska Trójmiasta opatrzyli książkę podtytułem Lata 70. swoją opowieść rozpoczynają kilka lat wcześniej kiedy to trójmiejskie zespoły beatowe i muzycy z Trójmiasta stanowili ogólnopolską czołówkę rodzimej estrady. Stanisław Danielewicz i Marcin Jacobson byli świadkami a przede wszystkim uczestnikami wydarzeń które sprawiły że big-beat przeistoczył się w muzykę rockową. Obaj autorzy przyglądali się tej transformacji z różnych pozycji co doprowadziło do tego że na kartach książki niejednokrotnie polemizują ze sobą zarówno w odniesieniu do faktów jak i ich interpretacji. Przyjęta przez nich metoda równoległych opisów wzajemnych uzupełnień i polemik jest nowością w tego typu publikacjach co czyni z tej książki wielobarwną wielopoziomową opowieść wciągającą nawet osoby niezainteresowane tematem.

Autorzy prowadzą czytelnika przez fascynujące ówczesną młodzież miejsca sopocki Non-Stop który w lecie był najgorętszym miejscem w Polsce przez kluby Rudy Kot Żak czy Ster gdzie hartowała się rockowa stal po legendarny Teatr Letni czy pierwsze polskie dyskoteki.

Przede wszystkim jednak karty Rockowiska Trójmiasta dokumentują i przynoszą wspomnienie ludzi którzy w dużej mierze zdecydowali o tym jak stworzony przez Franciszka Walickiego ruch big-beatowy stał się ważną częścią popkultury zarówno pod swą właściwą nazwą rock jak i pod hasłem Muzyka Młodej Generacji .

Opis środowiska trójmiejskiego rocka uzupełniają sylwetki zespołów artystów rzadziej menedżerów zarówno kręgu rocka jak i związanych z gatunkami pokrewnymi piosenką autorską muzyką pop i jazzem. Dzięki temu ów świat równoległych ale też często przeciwstawnych idei i dźwięków jest zrozumiały i interesujący dla współczesnego czytelnika w każdym wieku.

Książka "Rockowisko Trójmiasta lata 70." - Stanisław Danielewicz Marcin Jacobson - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2017 r. Cena 50.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.