pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Heavy Duty. Dni i noce z Judas Priest

Autor książki:

K.K. Downing, Mark Eglinton

Dane szczegółowe:
Wydawca: KAGRA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788363785390
ISBN: 978-83-6378-539-0
Data: 2019-02-26
34.55  49.90  15.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wspomnienia współzałożyciela i byłego gitarzysty prowadzącego Judas Priest - legendy heavy metalu.

Judas Priest powstał w 1969 roku w Anglii, w przemysłowym mieście Birmingham. Charakterystyczne brzmienie tego zespołu, a także image, oparty o skórzane elementy garderoby i ćwieki sprawiły, iż Judas Priest stał się kultowym zespołem heavymetalowym już w latach osiemdziesiątych. Do dziś może się on poszczycić sprzedażą ponad 50 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Utwory takie, jak Breaking the Law, Living after Midnight oraz Youve Got Another Thing Comin pomogły zespołowi osiągnąć niezwykły sukces, ale do tej pory nikt z jego członków nie zdecydował się na opowiedzenie swojej historii czy też historii zespołu. Ta książka jest pierwszą tego typu pozycją.

Niedługo Judas Priest będzie obchodził pięćdziesięciolecie swojej działalności. Dzięki tej książce fani wreszcie będą mieli okazję zajrzeć za kulisy dziesięcioleci szokujących, zabawnych i zapadających w pamięć sytuacji i opowieści otaczających tę heavymetalową instytucję. W Heavy Dutygitarzysta K.K. Downing opisuje skomplikowane konflikty charakterów, złe decyzje biznesowe, trudne relacje grupy z członkami Iron Maiden, a także to, w jaki sposób Judas Priest znalazł się w epicentrum protestów rodzicielskich, atakujących społeczność heavymetalową w latach 80-tych ubiegłego wieku. Opisuje także swoją rolę w utrwalaniu wizerunku zespołu - ubrań z czarnej skóry z ćwiekami - który stał się później synonimem całego gatunku muzycznego. K.K. opowiada również o momencie, który zmienił jego życie - chwili, gdy w 2009 roku na scenie, podczas koncertu, spojrzał na swoich kolegów z zespołu i pomyślał: To jest mój ostatni koncert. Bez względu na temat czy związane z nim osoby, w tej książce K.K. wypowiada się o wszystkim otwarcie i bez ogródek.

Książka "Heavy Duty. Dni i noce z Judas Priest" - K.K. Downing, Mark Eglinton - oprawa miękka - Wydawnictwo KAGRA. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 34.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]