pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Apokryf. Wielkie Litery

Autor książki:

Wojciech Dutka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lira Publishing
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788367388917
ISBN: 978-83-6738-891-7
Data: 2022-11-24
53.89  59.90  6.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka wydana w serii Wielkie Litery - w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

Jeden człowiek przeciw Imperium Rzymskiemu!
Poruszająca opowieść o zagładzie, jaką Rzymianie zgotowali Żydom
Przyjaciele z rzymskiego Eskwilinu: Rzymianin, Żyd i Grek, obywatele Wiecznego Miasta, już u progu dorosłości trafiają w wir dramatycznych wydarzeń, które zaważą na ich życiu. Wraz z nimi czytelnik przemierza prowincje potężnego Imperium Rzymskiego, przeżywa perypetie miłosne, moralne dylematy i bolesne zmagania bitewne.

Główny narrator powieści to rzymski legat Sekstus Juliusz Sewer, który spowiada się synowi ze zbrodni, jakich dokonał w Judei, idąc tropem tajemniczego hebrajskiego słowa mesjasz To słowo wiedzie go do tajemnicy wielkiego powstania Izraela przeciwko rzymskim okupantom. Na jego czele stanął jeden człowiek, który zamiast miecza używał pióra.

Autor kreśli świat starożytny II wieku naszej ery w sposób epicki, wciągający czytelnika w suspens powieści szkatułkowej, nie dając mu wytchnąć. Pojawiają się znakomicie sportretowane postacie historyczne: chimeryczny i neurotyczny cesarz Hadrian, jego kochanek Antinous, rzymski legat Judei Kwintus Tinnejusz Rufus, najsłynniejszy rabin żydowski Akiba ben Josef oraz przywódca powstańców Szymon bar Kochba.

Książka "Apokryf. Wielkie Litery" - Wojciech Dutka - oprawa miękka - Wydawnictwo Lira Publishing . Książka posiada 512 stron i została wydana w 2022 r. Cena 53.89 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]