pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Apelacje cywilne i karne. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory...
Tytuł książki:

Apelacje cywilne i karne. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych

Autor książki:

Stefan Jaworski

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 372 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788325565640
ISBN: 978-83-2556-564-0
Data: 2014-08-29
154.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Apelacje cywilne i karne. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych - Stefan Jaworski - opis książki:

Apelacje cywilne i karne jest to pozycja ujmująca całościowo problematykę związaną z wnoszeniem i rozpoznaniem apelacji w postępowaniu cywilnym oraz postępowaniu karnym.

W niniejszym 3. wydaniu, zaktualizowano i uzupełniono komentarz oraz wzory pism procesowych uwzględniając najnowsze nowelizacje Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz innych aktów prawnych regulujących prawo karne.

Publikacja uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z 27.9.2013 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r. poz. 1247), które wchodzą w życie 1.7.2015 r. dotyczące: rozszerzenia katalogu podmiotów uprawnionych do występowania w charakterze obrońcy w sprawach o przestępstwa i przestępstwa skarbowe o radców prawnych, tym samym zrównując pozycję adwokata i radcy prawnego w postępowaniu karnym - dlatego też w kolejnym wydaniu rozszerzono zakres podmiotowy publikacji o radcę prawnego; postępowania dowodowego inicjatywa w zakresie wprowadzania dowodów do procesu jest odmiennie ukształtowana w postępowaniu przygotowawczym i postępowaniu sądowym, a także w sposób uwzględniający to, czy postępowanie wszczęte zostało z inicjatywy strony, czy z urzędu, także sposób przeprowadzania dowodu został ukształtowany różnie, w zależności od wyżej wskazanych czynników; apelacji i postępowania apelacyjnego, m.in.: każdy odwołujący się, nie zaś jedynie adwokat lub radca prawny, wnoszący środek odwoławczy, będzie zobowiązany do wskazania w treści tego środka zarzutów stawianych zaskarżanemu rozstrzygnięciu; sąd odwoławczy będzie mógł niejako przymusić sąd a quo do sporządzenia uzasadnienia w tych wypadkach, w których sąd pierwszej instancji, korzystając z możliwości przewidzianych przez ustawę, odstąpił w pewnym zakresie od sporządzenia uzasadnienia.

Zalety dla Czytelnika! gotowe wzory pism, merytoryczna analiza wyroków sądowych, wskazanie klasycznych błędów i problemów związanych z pisaniem pism procesowych, wyczerpujące i szczegółowe omówienie tematyki apelacji cywilnych i karnych w oparciu o literaturę przedmiotu oraz orzecznictwo, aktualny stan prawny, uzupełniony o najnowsze zmiany legislacyjne i orzecznictwo.

Zakres tematyczny książki obejmuje zarówno apelację cywilną, jak i apelację karną. W obrębie każdej apelacji wyróżniono trzy części. Pierwsza z nich - opisowa, stanowi wyczerpujący praktyczny komentarz, uzupełniony najbardziej reprezentatywnymi i aktualnymi orzeczeniami, druga część zawiera najbardziej przydatne w codziennej praktyce wzory pism procesowych, a trzecia część - orzecznictwo, zawiera przegląd najnowszego orzecznictwa, który dla wygody Czytelnika został podzielony tematycznie, adekwatnie do systematyki całej publikacji.

Pozycja, ze względu na swój praktyczny charakter adresowana jest w szczególności do aplikantów wszystkich zawodów prawniczych oraz adwokatów i radców prawnych na co dzień zajmujących się powyższą tematyką, a także sędziów i prokuratorów.

Książka „Apelacje cywilne i karne. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 372 stron i została wydana w 2014 r. Cena 154.20 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Apelacje cywilne i karne. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory..."
Stefan Jaworski - autor m.in.:
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa - okładka książki
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości... Stefan Jaworski, Joanna Ablewicz, Tomasz Sadurski;
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa - okładka książki
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości... Joanna Ablewicz, Stefan Jaworski, Tomasz Sadurski;
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa - okładka książki
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości... Joanna Ablewicz, Stefan Jaworski, Tomasz Sadurski, Agata Szoplińska;
Produkty podobne: