pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Angole. Seria: Reportaż

Autor książki:

Ewa Winnicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 224x142 mm
EAN: 9788375368369
ISBN: 978-83-7536-836-9
Data: 2014-10-14
31.68  44.90  13.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W brytyjskiej prasie raz po raz pojawiają się artykuły o "polskiej inwazji" na Wyspy. Istotnie, według ostrożnych szacunków w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyemigrowało tam ponad siedemset tysięcy Polaków. Mówi się o milionie, a czasem o dwóch. Ewa Winnicka podróżuje po Wielkiej Brytanii i oddaje głos owym "najeźdźcom", wywodzącym się ze wszystkich grup społecznych. Pyta, jak polscy inteligenci, robotnicy, drobni przedsiębiorcy, studenci i bezdomni widzą kraj, do którego przybywają. Każda historia to gotowy scenariusz filmowy. Angole" to przede wszystkim niejednoznaczny obraz tubylców: obywateli Wielkiej Brytanii, malowany nadzieją i rozczarowaniem, podziwem i lekceważeniem, wreszcie sukcesem i porażką polskich "kolonizatorów". To fantastyczna kontynuacja Londyńczyków pół wieku później i w świecie bez granic.

"Kim jest Anglik dla Polaka Kim Polak dla Anglika Ewa Winnicka wysłuchała kilkudziesięciorga polskich "najeźdźców" na Wyspę. Opowiedzieli jej, w jakie wpadali pułapki, jak się z nich wydobywali albo nie, jak zwyciężali, nieraz w wielkim stylu, jak walczyli o prawa pracownicze, nie tylko dla siebie. Aktualna, poważna i dowcipna książka reporterska dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się w drogę. A wybrały się już podobno dwa miliony." Małgorzata Szejnert

Książka "Angole. Seria: Reportaż" - Ewa Winnicka - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2014 r. Cena 31.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: bocja196; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-02-10
Wydaje nam się, że wyjazd do pracy na Wyspy Brytyjskie rozwiązuje wszystkie nasze problemy. Nasza sytuacja finansowa staje się stabilna, a przy odrobinie szczęścia szybko będziemy bogaci. Czy tak jest naprawdę? Każdy z nas jest inny, kieruje się innymi emocjami i ma inną wytrzymałość na otaczający go świat. Książkę „Angole” warto przeczytać i potraktować poważnie, jeśli ktoś pragnie zmienić miejsce zamieszkania. Zwyczajni i mniej zwyczajni ludzie starają się w kilku słowach opowiedzieć nie tylko o zwykłych sprawach dnia codziennego ale również o swoich emocjach, innych niż „tubylcze” postrzeganiu świata i niestety innych wartościach. Książkę najlepiej zrozumieją Ci, którzy posmakowali pracy w UK, dla wszystkich innych będzie to miejscami niezbyt zrozumiała książka. Wywiady są znakomite, autorce udało się nie interweniować w relacje opowiadającego i być może miejscami nieskładne opowieści dodają uroku książce. Warto przeczytać.
skomentuj opinię/recenzję [+]