pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Andaluzja. Kraina królów i sułtanów. Przewodnik

Autor książki:

Jerzy Żebrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rewasz
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 234 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788362460915
ISBN: 978-83-62460-91-5
Data: 2017-06-06
46.21  48.00  1.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

We Wstępie Autor pisze Andaluzja to turystyczne eldorado. Ponad trzysta słonecznych dni w roku. Kilometry plaż i hotele spełniające wymagania najbardziej wybrednej klienteli. Znakomite trasy narciarskie w górach Sierra Nevada. Bogactwo architektury i sztuki będącej dziedzictwem niespotykanej nigdzie indziej w Europie symbiozy kultury arabskiej żydowskiej i chrześcijańskiej. Flamenco i korrida - esencja hiszpańskiej tradycji. Nieustanna uczta dla miłośników dobrej kuchni i dobrego wina. Ale Andaluzja to także kraina kontrastów. Kraina światła i cienia. Z jednej strony tradycyjne ubóstwo dostrzegalne zwłaszcza w porównaniu z dużo bogatszą północą Hiszpanii z drugiej - luksusowe kurorty na wybrzeżu Costa del Sol i korupcja wśród politycznych elit jakby ten najbiedniejszy region był najlepszym miejscem do nielegalnego bogacenia się. Ogromne niezaludnione obszary pól uprawnych i gajów oliwnych - i stłoczone ciasno miasteczka na zboczach wzgórz broniące się przed słonecznym żarem zwartą zabudową wąskimi uliczkami i bielonymi ścianami. Szarość półpustynnych płaskowyżów - ale również soczysta zieleń żyznych dolin i tęczowe barwy kwiatów w parkach Sewilli w ogrodach Granady. Spontaniczna radość uśmiech i optymizm Andaluzyjczyków pomimo trudów codziennego życia.

Przemierzyłem Andaluzję wzdłuż i wszerz poznając różne jej oblicza i odkrywając ciekawe zakątki by przybliżyć Państwu miejsca o których czasem tylko pobieżnie wspominają inne przewodniki ale nie zaniedbując również kluczowych punktów na turystycznej mapie Andaluzji. Wybór jest subiektywny mam jednak nadzieję że nikogo nie rozczaruje.

Książka "Andaluzja. Kraina królów i sułtanów. Przewodnik" - Jerzy Żebrowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Rewasz. Książka posiada 234 stron i została wydana w 2017 r. Cena 46.21 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]