pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Analizy giełdowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 164 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788374173827
ISBN: 978-83-7417-382-7
Data: 2009-07-03
Cena wydawcy: 22.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Skrypt składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy przybliża tematykę giełdowych instrumentów inwestycyjnych. Kolejny skupia uwagę na subiektywizmie decyzji alokacyjnych, uzależnionych od oczekiwanej stopy zwrotu i ryzyka jej osiągnięcia. Podjęto w nim również zagadnienia efektywności rynku oraz znaczenia zachowań behawioralnych w mechanizmie przemieszczeń kapitałowych. Z kolei rozdział 2 przybliża problematykę analizy fundamentalnej. Scharakteryzowano w nim pięć podstawowych etapów wzmiankowanej analizy, od tej o charakterze makroekonomicznym, do wyceny akcji. Wstęp rozdziału skoncentrowano na miernikach sytuacji giełdowej, bacznie obserwowanej zarówno przez analityków technicznych, jak i fundamentalnych. Opracowanie finalizuje analiza techniczna z rozbudowanym wątkiem jej narzędzi. Odrębne miejsce tego fragmentu książki zarezerwowano dla tematyki teorii analizy technicznej. Prezentowany materiał ma, jak się wydaje, czytelny i logiczny układ. Poszczególne jednostki tematyczne zawierają materiał dydaktyczny, syntetyzujący problematykę opisywanej część, a następnie testy wyboru, zadania i problemy do dyskusji.
Autorka ma nadzieję, że niniejsze opracowanie znajdzie swoich zwolenników wśród studentów studiów ekonomicznych oraz alokujących za pośrednictwem giełdowego rynku akcji.

Książka "Analizy giełdowe" - Elżbieta Gruszczyńska-Brożbar - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Książka posiada 164 stron i została wydana w 2009 r.