pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Analiza infrastruktury gazowej w Polsce z perspektywy przyszłych wyzwań...
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

Analiza infrastruktury gazowej w Polsce z perspektywy przyszłych wyzwań energetycznych i rozwoju sektora gazu niekonwencjonalnego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Kościuszki
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788363712105
ISBN: 978-83-63712-10-5
Data: 2013-03-22
240.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Analiza infrastruktury gazowej w Polsce z perspektywy przyszłych wyzwań energetycznych i rozwoju sektora gazu niekonwencjonalnego - Adam Cwetsch, Maciej Gramza, Kamil Iwicki, Adrian Kondaszewski, Łukasz Pokrywka, Grzegorz Pytel - opis książki:

Raport analizuje stan infrastruktury gazowej w Polsce, przedstawiając w zarysie inwestycje aktualnie realizowane oraz projektowane na najbliższe lata. W raporcie zaprezentowane są wyniki Indeksu Bezpieczeństwa Energetycznego 2012 dla sektora gazu ziemnego w Polsce. Kluczowym przedmiotem analizy są uwarunkowania ekonomiczne, finansowe, administracyjne i prawne związane z rozbudową i modernizacją niezbędnej infrastruktury w aspekcie zwiększenia popytu na gaz, a także zwiększenia wydobycia z krajowych złóż konwencjonalnych i niekonwencjonalnych. Autorzy przedstawili listę korzyści wynikających z rozbudowy infrastruktury w tym mi.in: poprawa bezpieczeństwa energetycznego kraju, polepszenie pozycji negocjacyjnej względem dostawców gazu, obniżenie cen surowca, realna liberalizacja rynku gazu, a także zarekomendowali rozwiązania polityczne i prawne zmierzające do zlikwidowania barier dla jej rozwoju.

Książka „Analiza infrastruktury gazowej w Polsce z perspektywy przyszłych wyzwań energetycznych i rozwoju sektora gazu niekonwencjonalnego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Kościuszki.

Książka posiada 184 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Analiza infrastruktury gazowej w Polsce z perspektywy przyszłych wyzwań..."
Produkty podobne:
Wiedza a wzrost gospodarczy - okładka książki
Wiedza a wzrost gospodarczy Leszek Zienkowski (red.)