pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Alfabet Suworowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788378186427
ISBN: 978-83-7818-642-7
Data: 2014-11-04
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników!!!

Słynny były oficer GRU ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata. Znaleźli się w tym zbiorze Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński i Ryszard Kukliński.

A do tego wywiad rzeka z Wiktorem Suworowem , przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej, autora bestsellerów Pakt Ribbentrop Beck (REBIS 2012), Obłęd 44 (REBIS 2013) i Opcja niemiecka (REBIS 2014). Suworow w wyjątkowo szczerej rozmowie wyjaśnia, dlaczego zdradził Związek Sowiecki i przeszedł na stronę Zachodu. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne - na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził atak Stalina - oraz ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu.

WIKTOR SUWOROW - właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun - to znany rosyjski pisarz i historyk . Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie pracował w rezydenturze GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, Matkę diabła, Tatianę - tajną broń, cykl Cień zwycięstwa oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu Lodołamacz kupiło kilkanaście milionów czytelników.

PIOTR ZYCHOWICZ jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem Rzeczpospolitej i Uważam Rze. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika Historia Do Rzeczy. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku REBIS wydał jego książkę Opcja niemiecka, czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z III Rzeszą, a wcześniej Pakt Ribbentrop Beck i Obłęd 44.

Książka "Alfabet Suworowa" - Wiktor Suworow, Piotr Zychowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2014 r.