pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skarb Eucharystii. Album

Autor książki:

Grzegorz Gałązka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Michalineum
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 320x250 mm
EAN: 9788370194666
ISBN: 978-83-7019-466-6
Data: 2020-06-05
Cena wydawcy: 61.54 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kościół żyje dzięki Eucharystii pisze Jan Paweł II w encyklice poświęconej Eucharystii (2003 r.). Słusznie Sobór Watykański II określił, że Ofiara eucharystyczna jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego. W Najświętszej Eucharystii zawiera się bowiem całe dobro duchowe Kościoła, to znaczy sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb żywy, który przez swoje ożywione przez Ducha Świętego i ożywiające Ciało daje życie ludziom.
Niniejszy album wpisuje się treścią i formą w nauczanie Papieża Polaka w nauczanie Kościoła o Eucharystii. Zawiera on w sobie całą encyklikę Ecclesia de Eucharistia, fragmenty listu apostolskiego Dies Domini o świętowaniu niedzieli, okazjonalny list Jana Pawła II z okazji 750-lecia uroczystości Bożego Ciała, fragmenty homilii z Eucharystycznych Kongresów oraz fragment listu apostolskiego na Rok Eucharystii: Mane nobiscum Domine.
Teksty papieskiego nauczania zostały zilustrowane zdjęciami Grzegorza Gałązki. Pokazują one Jana Pawła II podczas sprawowania Mszy św., udzielania Komunii św., czy adorowania Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Szczególnie piękne i wymowne są te fotografie, które pokazują Msze św. z udziałem Jana Pawła II w różnych miejscach świata podczas papieskich pielgrzymek. Różne scenerie i oprawy Mszy św., rozbudowane i piękne ceremonie eucharystyczne oraz piękne krajobrazy i miejsca, w których chleb stawał się Ciałem a wino Krwią Chrystusa w dłoniach Ojca Świętego, zachęcają do większej wiary w realną obecność Jezusa w Eucharystii.
Słowo wstępne do albumu napisał kard. Zenon Grocholewski Prefekt Kongregacji do Spraw Wychowania Katolickiego.
Wnikajmy w nauczanie Jana Pawła II o Eucharystii i pogłębiajmy naszą wiarę i miłość do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
ks. Sylwester Łącki CSMA

Książka "Skarb Eucharystii. Album" - Grzegorz Gałązka - oprawa twarda - Wydawnictwo Michalineum.