pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Aksjologia w państwie i prawie. Tom 1

Autor książki:

Kamil Stępniak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Think and Make
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 401 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788395283734
ISBN: 978-83-9528-373-4
Data: 2022-01-11
92.40  95.00  2.6 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Aksjologia w państwie oraz prawodawstwie jest jednym z kluczowych determinantów funkcjonowania każdego organizmu społecznego. Począwszy od stworzenia (i przestrzegania) umowy społecznej jaką jest Konstytucja, poprzez ustrój egzekutywy i jej działalność, aż do sądownictwa. Wartości i odwołania do nich emanują z właściwie wszystkich aktów normatywnych, które przecież są działalnością wytwórczą legislatywy. Nie dziwi zatem fakt, że aksjologia ma tak ogromny wpływ na funkcjonowanie całego państwa. Każda instytucja państwowa jest obowiązana działać w granicach i na podstawie prawa (por. art. 7 Konstytucji RP). Tę zasadę legalizmu jednak należałoby odnieść także do pewnych wartości pozaprawnych. Każdy akt normatywny bowiem oprócz swojego charakteru generalnego i abstrakcyjnego bytuje także w rzeczywistości pozanormatywnej. Emanacją takiego stanu rzeczy niewątpliwie jest chociażby odwoływanie się do klauzul generalnych przez prawodawcę, czy też gradacja norm i zasad prawa oraz sposoby zastosowania norm kolizyjnych.
Tom I dotyka w swojej materii teorii oraz filozofii aksjologii i prawa, a także zagadnień publiczno-prawnych. W prezentowanej monografii czytelnik odnajdzie deliberację na temat genezy występowania aksjologii w prawie, konstytucyjnej eksplikacji wartości, prawa ustrojowego, a także bytowania zagadnień aksjologicznych w prawie publicznym.

Książka "Aksjologia w państwie i prawie. Tom 1" - Kamil Stępniak - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Think and Make. Książka posiada 401 stron i została wydana w 2019 r. Cena 92.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]