pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Propedeutyka teorii cyfryzacji normy prawnej

Autor książki:

Kamil Stępniak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Think and Make
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 90 s.
Wymiar: 200x145 mm
EAN: 9788395283789
ISBN: 978-83-9528-378-9
Data: 2022-01-11
58.25  59.00  0.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prawo w XXI w. staje przed szeregiem nowych wyzwań. Jego korelacja z nowymi technologiami, coraz bardziej szczegółowe i techniczne kwestie do unormowania, tzw. nowe obszary legislacyjne, problem legitymizacji norm, czy wciąż postępująca inflacja prawa to tylko niektóre z zagadnień związanych z obowiązywaniem aktów normatywnych w przyszłości ale i teraźniejszości.
Monografia pt. Propedeutyka teorii cyfryzacji normy prawnej jest autorskim zbiorem analiz oraz tez badawczych, które mają za zadanie rzucenie nowego światła na problematykę, która pierwszy raz została podniesiona w artykule naukowym autorstwa B. G. Buchanan a oraz T. E. Headrick a pt. Some Speculation about Artificial Intelligence and Legal Reasoning opublikowanym w Stanford Law Review. Miało to to miejsce już w 1970 r. Od tego czasu naukowcy zastanawiają się, jak można zaprogramować tzw. sztuczną inteligencję, aby mogła ona samodzielnie zastosować prawo
Głównym problemem badawczym w niej poruszonym jest zagadnienie: w jaki sposób ukształtować system sztucznej inteligencji aby potrafił samodzielnie odczytywać normy prawne Co za tym idzie, jak dokonać relewantyzacji i symplifikacji pewnych etapów wykładni i subsumpcji prawa, aby komputer w sposób zautomatyzowany mógł tworzyć opinie i analizy prawne Sformułowana w monografii teoria cyfryzacji normy prawnej jest autorską próbą odpowiedzenia na powyższe zagadnienia.

Książka "Propedeutyka teorii cyfryzacji normy prawnej" - Kamil Stępniak - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Think and Make. Książka posiada 90 stron i została wydana w 2019 r. Cena 58.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]