pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
52 mity o kapitalizmie
książka:

52 mity o kapitalizmie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fijorr Publishing
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 343 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788364599392
ISBN: 978-83-6459-939-2
Data: 2016-09-09
30.06  44.30  14.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

52 mity o kapitalizmie - Lawrence W. Reed - opis książki:

Oto książka, która dostarczy Państwu amunicji argumentów do politycznej wymiany ognia opinii!
Profesor Lawrence Reed - ekonomista, działacz wolnorynkowy i prezes największego i najstarszego amerykańskiego think tanku promującego wolność gospodarczą (FEE) - wybrał świetne, zwięzłe, konkretne teksty obalające najbardziej pospolite mity na temat kapitalizmu i stworzył zbiór, który równie dobrze mógłby nazywać się Katechizmem wolnorynkowca. Zaprezentowane w nim eseje są krótkie i przystępne, a mimo to bezlitośnie obnażają nonsens lewicowych zarzutów wobec kapitalizmu. Autorzy z łatwością demaskują błędy w rozumowaniu socjaldemokratów - obłudę tych cwanych oraz ignorancję tych naiwnych. Co równie ważne, wielokrotnie podkreślana jest różnica między prawdziwym wolnorynkowym kapitalizmem, a obecnym skorumpowanym systemem "trzeciej drogi", którego niesprawiedliwości krytykuje się w mediach, jako "wady neoliberalizmu", a zalety (produkcja bogactwa) bezceremonialnie zawłaszcza się w imię "sprawiedliwości społecznej". Inaczej mówiąc, dzisiejsza lewica na kapitalizmie zwyczajnie pasożytuje. Rozrost państwa doprowadził do jego erozji i umożliwił skorumpowanie go przez "chciwych biznesmenów". Tymczasem w ustroju prawdziwie kapitalistycznym chciwość orientuje wysiłki ludzkie ku zaspokajaniu potrzeb konsumentów i można powiedzieć, że pełni funkcję silnika świata. Dopiero sprzedajność polityków ujawnia ciemną stronę tej pozytywnej skądinąd emocji.

Ogromną zaletą wybranych przez Larry ego Reeda esejów jest ich przystępność. Zainteresują nie tylko oczytanych wolnościowców, ale także laików. Teksty są krótkie, wywody konstruowane w ciekawym tonie, a cała argumentacja dodatkowo podsumowana w punktach na koniec każdego rozdziału. Dlatego zachęcamy Państwa do obdarowywania tą pozycją także niezaangażowanych politycznie czy ideowo rodziców, dziadków, znajomych, a przede wszystkim młodzieży! Gdy bowiem młodzi ludzie nasiąkną medialnym, lewicowym przekazem, może być już za późno. Czym prędzej wyjaśni im ktoś, jak naprawdę działa świat, tym lepiej dla naszej wspólnej sprawy.

Czy wiedzieli Państwo, że:
Podczas gdy w wielu miejscach świata postępuje agresywna deforestacja, w Ameryce Północnej jest dziś najwięcej drzew od ponad stu lat.

Spośród tych, którzy w 1979 roku wchodzili w skład 20 procent najbiedniejszych Amerykanów tylko 14,2 procent pozostało w tej kategorii do roku 1988.

75 procent całkowitej sumy, jaką amerykański rząd przeznaczył w latach 2004-2013 na dotację dla rolników trafiło do 10 procent największych przedsiębiorstw rolnych.

Wprowadzenie dziś prawa zakazującego zatrudniania dzieci w krajach Trzeciego Świata oznaczałoby skazanie milionów istot ludzkich na śmierć głodową.

"Postępowi" ekonomiści w rodzaju Paula Krugmana uparcie przekonują, że wysadzanie w powietrze domów miałoby pozytywne skutki dla gospodarki.

W USA, stany z silnymi związkami zawodowymi charakteryzuje wyższe bezrobocie oraz niższe płace, niż stany bliższe ideałowi "swobody zawierania umów".

Książka „52 mity o kapitalizmie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Fijorr Publishing.

Książka posiada 343 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "52 mity o kapitalizmie"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Jak funkcjonuje rynek - okładka książki
Jak funkcjonuje rynek Konrad W. Studnicki-Gizbert
Ekonomia po polsku - okładka książki
Ekonomia po polsku Dariusz Filar, Andrzej Rzońca (red.)
Produkty podobne:
Realny kapitalizm. Wokół teorii - okładka książki
Realny kapitalizm. Wokół teorii kapitału monopolistycznego Grzegorz Konat, Przemysław Wielgosz (red.)
30 sekund. O ekonomii - okładka książki
30 sekund. O ekonomii praca zbiorowa