pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Filmy »
»
Święty Izydor Oracz. Kolekcja: Ludzie Boga
film:

Święty Izydor Oracz. Kolekcja: Ludzie Boga

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:E-Lite
Rok wyd.: 1964
Rodzaj nośnika: DVD
Czas trwania: 1:41:00 h:m:s
EAN: 9788394242268
Data: 2016-02-17
20.99  29.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka: Cześć św. Izydora zawędrowała z Hiszpanii do Polski przy wydatnym wsparciu jezuitów. Niegdyś była bardzo żywotna, o czym świadczą dedykowane mu kościoły, kaplice czy ołtarze. Powstawały również modlitwy i pieśni na jego cześć (m.in. tak popularne w naszej ojczyźnie godzinki). Chłopi wielkopolscy ze św. Izydorem na sztandarach wyruszyli do walki przeciw Prusakom w 1848 r. Dziś jego kult szerzą Duszpasterstwo Rolników oraz Bractwo i Stowarzyszenie św. Izydora. Ponadto do jego święta odwołują się przysłowia:
N a świętego Izydora pusta komora. Na świętego Izydora bywa często chłodna pora. Święty Izydor wołkami orze, a kto go prosi, temu pomoże. Na świętego Izydora dla bociana pora. br. Marek M. Urbaniak FSC

Film: Święty Izydor Oracz, dołączony do książki film Rafaela J. Salvia, to filmowa biografia jednego z najpopularniejszych hiszpańskich świętych żyjącego na przełomie XI i XII w. Film pełną garścią czerpie z tradycji i ludowego folkloru, przedstawia życie św. Izydora, patrona rolników, jak i jego żony,bł. Marii Toribia. Salvia pokazuje także rzadko prezentowany w filmie obraz życia w średniowiecznej Hiszpanii, nękanej najazdami muzułmanów.

Film „Święty Izydor Oracz. Kolekcja: Ludzie Boga ” - oprawa DVD - Producent/dystrybutor:E-Lite. Cena 20.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Rafael J. Salvia - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Węzły życia - okładka filmu

Węzły życia

Caleb Johanson
Produkty podobne: