pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Filmy »
»
Św. Józef Kalasancjusz. Kolekcja: Ludzie Boga
film:

Św. Józef Kalasancjusz. Kolekcja: Ludzie Boga

Wyprzedaż filmów religijnych
Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:E-Lite
Rok wyd.: 2000
Rodzaj nośnika: DVD
Czas trwania: 00:55:00 h:m:s
EAN: 9788362377916
Data: 2016-02-17
17.49  24.99  7.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Św. Józef Kalasancjusz. Kolekcja: Ludzie Boga - Andres Garrigo - opis filmu:

ŚW.JÓZEF KALASANCJUSZ cz. 9 z cyklu FAKTY-CUDA-TAJEMNICE książka z dołączoną płytą DVD

Dołączony do książki film przedstawia dramatyczną historię życia św. Józefa Kalasancjusza (1557-1648), założyciela zakonu pijarów, który dokonał rewolucyjnych zmian w edukacji tworząc bezpłatne szkoły dla dzieci.

Fabularyzowany dokument przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia świętego, nie omija też spraw trudnych. Obszerny fragment poświęcony został sprawie aresztowania Kalasancjusza przez Inkwizycję i intryg, które doprowadziły do czasowej likwidacji zakonu w 1646 roku.

Na ulicach Rzymu, odkrywając najlepszy sposób służenia Bogu, Kalasancjusz dostrzegł dziecko. Inni zapewne też je widzieli, ale dla niego dziecko, zwłaszcza to zaniedbane, materialnie i duchowo, było kimś szczególnym, komu należało poświęcić swój czas i siły, swoje życie. Kalasancjuszowi nie chodziło tylko o chwilowe pochylenie się nad biednym dzieckiem poprzez jakiś gest miłosierdzia, jak to czynili jemu współcześni. Kalasancjusz, dostrzegając biedę, nie chciał tylko naprawiać jej skutków. Chciał czegoś o wiele więcej - dotrzeć do przyczyn takiego stanu rzeczy i je usunąć, a sposobem, by tego dokonać, miała być szkoła, dbająca o wszechstronny rozwój dziecka, zarówno intelektualny, jak i duchowy. Dzięki zdobytej wiedzy i przekazywanym wartościom dziecko miało odkryć własną wartość, własną godność, dzięki szkole miało zdobyć umiejętności, które pozwalałyby mu wyrwać się z zamkniętego kręgu biedy i zepchnięcia na margines społeczeństwa. Kalasancjusz tworzył zupełnie nową jakość. Jego szkoła, otwarta dla biednych, szkoła bezpłatna, była postrzegana jako coś rewolucyjnego.

W 1948 roku papież Pius XII ogłosił go Patronem chrześcijańskich szkół powszechnych na świecie.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Św. Józef Kalasancjusz. Kolekcja: Ludzie Boga"
Andres Garrigo - autor m.in.:
Najświętsze serce (książeczka + - okładka filmu
Najświętsze serce (książeczka + DVD) Andres Garrigo, Antonio Cuadri;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: