pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Seria: Reportaż
audiobook:

Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Seria: Reportaż

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788380494701
Data: 2017-03-08
30.57  44.90  14.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Czas trwania: 8 godzin 51 minut
Czyta: Maciej Kowalik
"Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości" - to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję. W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy.

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka - od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców - poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban.

To jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

Audiobook „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Seria: Reportaż” - oprawa twarda - Wydawca: Czarne. Cena 30.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Cezary Łazarewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dożywocie - okładka książki

Dożywocie

Marta Kisiel
Poczwarka - okładka książki

Poczwarka

Dorota Terakowska
Władca liczb - okładka książki

Władca liczb

Marek Krajewski
Bieguni - okładka książki

Bieguni

Olga Tokarczuk
Opowiadania bizarne - okładka książki

Opowiadania bizarne

Olga Tokarczuk
Produkty podobne:
Z nienawisci do kobiet - okładka książki

Z nienawisci do kobiet

Justyna Kopińska