pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
pudełko audiobooku - Sezon niewinnych (CD mp3)
Sezon niewinnych (CD mp3) 21.83 zł pozycja dostępna!
pudełko audiobooku - Sezon burz. Wiedźmin. Tom 6
Sezon burz. Wiedźmin. Tom 6 53.45 zł pozycja dostępna!
pudełko audiobooku - Rok w pensjonacie Leśna Ostoja
Rok w pensjonacie Leśna Ostoja (CD mp3) 20.40 zł pozycja dostępna!
pudełko audiobooku - Sezon na śmierć
Sezon na śmierć 20.40 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Audiobook »
»
Sezon niewinnych
audiobook:

Sezon niewinnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2016
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788379996803
Data: 2016-05-24
pozycja niedostępna

Sezon niewinnych - Samuel Bjork - opis audiobooka:

Przejmująca historia duńskiego fotografa, Daniela Rye, który przez 398 dni był zakładnikiem Państwa Islamskiego w Syrii.

Puk Damsgard, korespondentka duńskiej telewizji DR na Bliskim Wschodzie, po raz pierwszy opowiada, jak doszło do porwania, Daniela Rye, duńskiego fotografa. Pisze o tym, jak wyglądało jego życie przez trzynaście miesięcy niewoli, a także o znanym dziś na całym świecie więzieniu Państwa Islamskiego (PI) w syryjskim mieście Rakka, gdzie więzionych było 24 zachodnich zakładników. Wśród ich strażników był Brytyjczyk znany z mediów jako Jihadi John.

Daniel Rye wraz z innym zakładnikiem wyszli na wolność w czerwcu 2014. Byli ostatnimi, którzy opuścili więzienie żywi. Potem PI zaczęło kolejno zabijać tych, którzy zostali - współwięźniów Daniela. Wśród nich był James Foley, z którym Daniel zaprzyjaźnił się w niewoli. To on, po wyjściu na wolność, przekazał rodzinie Jamesa ostatni, poruszający list zamordowanego Amerykanina.

Puk Damsgard opisuje także funkcjonowanie PI od środka, dzięki wywiadowi z byłym bojownikiem terrorystycznego ugrupowania, które w krótkim czasie rozrosło się do rozmiarów potężnej armii przejmującej kontrolę nad rozległymi obszarami kraju i dużymi miastami, ustanawiając na podbitych terenach własne rządy jako państwo w państwie.

Autorka szuka odpowiedzi na pytanie o znaczenie ugrupowania dla rozwoju sytuacji w Syrii i Iraku, gdzie Dania uczestniczy w operacjach wojskowych w ramach koalicji przeciwko PI. Równie ważna jest dla niej także odpowiedź na pytanie, dlaczego Daniel Rye i inni zakładnicy zostali wykupieni, podczas gdy pozostali nigdy nie wrócili do swoich krajów.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o audiobooku "Sezon niewinnych"
Samuel Bjork - autor m.in.:
Sowa - pudełko audiobooku
Sowa Samuel Bjork;
Sowa - okładka książki
Sowa Samuel Bjork;
Sezon niewinnych - okładka książki
Sezon niewinnych Samuel Bjork;