pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Audiobook »
»
Brazylia. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego
audiobook:

Brazylia. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lissner Studio
Rok wyd.: 2014
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788363862954
Data: 2014-07-11
27.69  39.90  12.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Krzysztof Wiernicki mieszka w Rzymie i Kolonii. Do niedawna był wykładowcą rzymskiego uniwersytetu Tor Vergata, a także przez wiele lat autorem i prezenterem audycji muzycznych w rozgłośniach radiowych - włoskiej RAI oraz niemieckiej WDR - Westdeutscher Rundfunk Köln.

Początkowo zafascynowany byl jazzem europejskim i muzyką ukraińską oraz mołdawską - z czasem jego zainteresowania idą dalej i przenoszą się na kontynent południowoamerykański. Krzysztof Wiernicki odwiedza go regularnie, z uwagą zbiera materiał, realizuje reportaże muzyczne z niemalże wszystkich krajów Ameryki Południowej.

W Brazylii jego poszukiwania idą szczególnie w kierunku muzyki bardzo odleglej od samby czy bossa novy. Audio - książka, którą właśnie macie Państwo w ręku poświęcona jest tej części brazylijskiej twórczości muzycznej, jaka jest najmniej znana na naszym kontynencie.

Autor swiadomie prowokuje tych, dla których muzyka brazylijska to karnawał w Rio de Janeiro z przeróżnym szkołami samby. Przedstawia różne style i epoki, które same mieszają się w jedno, bo Brazylijczyk nie rozgranicza tak rygorystycznie muzyki zwanej rozrywkową od poważnej. Do wszystkiego podchodzi poważnie, a jednocześnie z uśmiechem.

Autor więc prowadzi słuchacza przez muzyczny labirynt od czasów kolonialnych, przez okres imperium, aż do współczesności. Pozycja ta nie jest w żadnym wypadku naukowym kompendium, a raczej zaproszeniem do wspólnej podróży, czasem w jedną a czasem w drugą stronę, nie próbujac dopasować się do jakiejkolwiek szuflady.

Czyta: Joanna Lissner, Stanisław Biczysko MP3/6 godzin

Audiobook „Brazylia. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego” - oprawa CD - Wydawca: Lissner Studio. Cena 27.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Krzysztof Wiernicki - autor m.in.:
Produkty podobne:
Ania - pudełko audiobooku

Ania

Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki