pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Boże Igrzysko. Magnaci - zdjęcie zabawki, gry
Boże Igrzysko. Magnaci pozycja dostępna
Nasza Polska - zdjęcie zabawki, gry
Nasza Polska pozycja dostępna
Księgarnia »
Zabawki »
»
W Zakładzie. Lubelski Lipiec 80
zabawki/gry:

W Zakładzie. Lubelski Lipiec 80

Dane szczegółowe:
Producent: Fabryka Gier Historycznych
EAN: 5902596950002
Data: 2014-10-16
pozycja niedostępna

W Zakładzie. Lubelski Lipiec 80 - opis zabawki/gry:

8 lipca 1980 roku na wieść o drastycznych podwyżkach cen żywności pracownicy Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku odmówili dalszej pracy i rozpoczęli strajk. Stało się to impulsem do fali strajków w całym regionie. Wydarzenia te określane są mianem Lubelskiego lipca i z całą pewnością położyły one solidny fundament pod erę Solidarności. Dzień po dniu kolejne zakłady wstrzymywały pracę, a robotnicy wysuwali liczne postulaty. Do 25 lipca w strajkach wzięło udział ponad 50 tysięcy osób w 150 zakładach pracy na terenie całej Lubelszczyzny. Po raz pierwszy w historii PRL władza komunistyczna została zmuszona do podpisania porozumienia. Był to sygnał dla pracowników w innych częściach kraju, że możliwe jest przełamanie bariery strachu po krwawych wydarzeniach Grudnia 1970 oraz Czerwca 1976 roku.

W Zakładzie. Lubelski Lipiec 80 jest grą planszową przeznaczoną dla 3-6 graczy, której akcja toczy się w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie w lipcu 1980 roku. Gracze wcielają się w pracowników fabryki i starają się spełnić indywidualne cele, np. zostanie pracownikiem miesiąca czy doprowadzenie do wybuchu strajku. Rozgrywka nastawiona jest na dużą interakcję pomiędzy grającymi, którzy dążą do osiągnięcia zwycięstwa poprzez ustawianie żetonów na planszy, zagrywanie kart i dokonywanie inspekcji. Aby tego dokonać, muszą skutecznie pokrzyżować plany pozostałym uczestnikom zabawy. Rozgrywkę urozmaicają unikatowe karty wydarzeń, przez co każda partia jest inna, a dróg do zwycięstwa wiele. Gra pozwala zarówno na spędzenie czasu w miłej i lekkiej atmosferze jak i na pełną emocji rozgrywkę, zmuszającą do myślenia i sprawiającą, że każdy ruch jest ważny i może prowadzić do zwycięstwa lub porażki.

Autorzy gry: Iga Walczewska-Bińczyk, Oskar Walczewski, Adam Kwapiński Pudełko z grą zawiera: instrukcję w języku polskim planszę 7 kart motywów 23 karty wydarzeń 60 kart akcji 18 żetonów graczy 100 żetonów punktów żeton kierownika 2 znaczniki torów 4 karty promocyjne Wiek graczy: 10+ Liczba graczy: 3-6 Czas rozgrywki: 60 minut

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o zabawce "W Zakładzie. Lubelski Lipiec 80"