pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Epoka kamienia - zdjęcie zabawki, gry
Epoka kamienia pozycja dostępna
Przepowiednia - zdjęcie zabawki, gry
Przepowiednia pozycja dostępna
Munchkin. Pathfinder - zdjęcie zabawki, gry
Munchkin. Pathfinder pozycja dostępna
»
»
»
Ucieczka. Świątynia Zagłady
zabawki/gry:

Ucieczka. Świątynia Zagłady

Dane szczegółowe:
Producent: Rebel
EAN: 5901549927375
Data: 2014-10-20
pozycja niedostępna

Ucieczka. Świątynia Zagłady - opis zabawki/gry:

W grze Ucieczka: Świątynia Zagłady uczestnicy rozgrywki tworzą drużynę poszukiwaczy przygód, uwięzionych w przeklętej świątyni. Wspólnymi siłami muszą aktywować magiczne kamienie w komnatach świątyni, celem wypędzenia klątwy.

Ważne będą: pomysłowość, determinacja, pośpiech, i przede wszystkim współpraca.

Na swej drodze niejednokrotnie spotkacie bowiem wyzwania, którym nie da się sprostać w pojedynkę. Trzeba działać jak dobrze zgrany zespół, bowiem macie zaledwie 10 minut. Po tym czasie świątynia zawali się! Ucieczka: Świątynia Zagłady to niezwykle oryginalna, kooperacyjna gra planszowa, której rozrywka odbywa się w czasie rzeczywistym, bez podziału na tury i wyczekiwania na swoją kolej. Wszyscy działają jednocześnie, starając się sobie nawzajem pomagać i nie panikować pod presją uciekającego czasu.

Wykonując rozmaite akcje każdy z graczy rzuca pulą odpowiednich kości, starając się zebrać zestaw wymaganych symboli. Gdy na kostce wypadnie czarna maska, na skutek rzuconego uroku tracimy ją z puli. Odzyskać taką kostkę można wyrzucając symbol złotej maski.

Celem graczy jest ucieczka całą grupą z tego przeklętego miejsca, w którym nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności się znaleźli. Nieubłaganie uciekający czas odmierzany jest za pomocą nagrania na dołączonej do gry płycie CD. Jak to zwykle w grach kooperacyjnych bywa: wszyscy uczestnicy zabawy wspólnie cieszą się zwycięstwem lub wspólnie ponoszą klęskę (jeśli chociażby jednemu z graczy nie uda się uciec).

Dla doświadczonych graczy zestaw zawiera dwa moduły urozmaicające rozgrywkę: Klątwy i Skarby. Dzięki nim gra jest bardziej złożona i wymagająca, a kolejne partie bardziej zróżnicowane.

W grze zawarty został także mini dodatek: Piaski czasu, dodający klepsydrę pozwalającą zagrać w przypadku gdy brakuje nam urządzeń odtwarzających dźwięk.

Zawartość: - 6 kafelków głównej komnaty - 13 kafelków podstawowych - 1 magazyn klejnotów - 25 magicznych klejnotów - 25 kości - 5 figurek poszukiwaczy - 5 żetonów poszukiwaczy - 1 płyta CD - 1 klepsydra - księga zasad Dodatek: - 13 komnat klątw i skarbów - 14 kart klątwy - 13 kafelków skarbów - suplement zasad Wiek raczy: 8+ Liczba graczy: 1-5 Czas rozgrywki: 10 minut

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o zabawce "Ucieczka. Świątynia Zagłady"