pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Zabawy inscenizacyjne o tematyce przyrodniczej na cztery pory roku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 76 s.
Wymiar: 125x176 mm
EAN: 9788378501602
ISBN: 978-83-7850-160-2
Data: 2013-01-03
11.05  15.00  3.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis podręcznika:

Książka zawiera zabawy, inscenizacje i propozycje działań o tematyce przyrodniczej, których celem jest - z jednej strony - dostarczanie i bogacenie dziecięcych doświadczeń dotyczących świata przyrody i rządzących w nim praw, z drugiej zaś - zabawa.

Mały odbiorca a zarazem uczestnik utrwala posiadane wiadomości i nabywa nowe, uczy się dbać o przyrodę i jest wdrażany do jej ochrony, bawi się biorąc udział w proponowanych zajęciach, które na pewno dostarczą wielu wrażeń. Każda inscenizacja, zabawa, czy działanie opatrzone jest celem szczegółowym, aby ułatwić prowadzącemu odpowiedni dobór. Oddając książkę do rąk czytelnika życzę, aby inspirowała do dalszych działań.

Podręcznik „Zabawy inscenizacyjne o tematyce przyrodniczej na cztery pory roku” - oprawa miękka - Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls. Cena 11.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Oficyna Wydawnicza Impuls; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-04-03
Zabawa jako jedna z form aktywności człowieka wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Sięgając swymi korzeniami początków ludzkości, dowodzi, że nie istnieje społeczność, której członkowie by jej nie znali. Ów ciekawy sposób aktywizacji wykorzystała oficyna Impuls, publikując niewielką książeczkę „Zabawy inscenizacyjne o tematyce przyrodniczej na cztery pory roku”, która jest pomysłem w pełni trafionym. Wykorzystana przez nauczycieli pracujących z najmłodszymi dziećmi, przyniesie spodziewane efekty.
Całość została podzielona na cztery zasadnicze części. Tematem każdej z nich są zjawiska przyrody, jakie charakteryzują wiosnę, lato, jesień i zimę. Wśród pięćdziesięciu jeden zabaw znalazły się krótkie rymowanki, nieco dłuższe wierszyki, teksty z podziałem na role, inscenizacje, teatrzyk sylwetek, gry zespołowe, propozycje zajęć plastycznych, zestawy składające się z opisów konkretnych działań oraz wypowiadanych przez nauczyciela zdań, które dzieci głośno powtarzają, a także zabawy integracyjne i proste ćwiczenia matematyczne. Wyliczone zostały przydatne rekwizyty, potrzebne materiały dekoracyjne i inne pomoce, ułatwiające przyswojenie treści.
Każda zabawa została poprzedzona jasno określonymi celami szczegółowymi, wśród których znalazło się: poznawanie zwiastunów kolejnych pór roku i zwyczajów panujących wśród zwierząt, utrwalanie nazw, rozumienie zasad ochrony przyrody oraz wdrażanie do ich przestrzegania, a także zachęcanie do spożywania owoców i warzyw, relaksacja, ćwiczenia oddechowe, integracja grupy, podejmowanie wspólnego działania oraz podsumowanie wiadomości dotyczących różnorodnych zjawisk przyrody. Wszystkie propozycje zostały dopasowane do wieku i możliwości dzieci młodszych. Krótki tekst, proste i zrozumiałe polecenia, wpadający w ucho rym oraz używanie stwierdzeń znanych z codziennego życia - to elementy wprowadzające miły nastrój, zachęcające do działania i wyzwalające radość ze wspólnej zabawy. Czarno-białe rysunki ułatwią małemu odbiorcy przyswojenie treści dotyczących intrygującego świata przyrody. Ogromna ilość propozycji sprawia, że każde z dzieci odnajdzie coś dla siebie.
Dopasowanie zabawy do aktywności służącej rozrywce sprawiło, że została ona wykorzystana w edukacji. Opublikowana przez Impuls niewielka książeczka „Zabawy inscenizacyjne o tematyce przyrodniczej” nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Nauczyciele pracujący z przedszkolakami i z dziećmi w młodszych klasach szkolnych w zaprezentowanych materiałach odnajdą praktyczną pomoc, dzięki której mali wychowankowie wzbogacą swoje doświadczenia, utrwalą posiadane wiadomości oraz zostaną zainspirowani do dalszych działań.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/zabawy-inscenizacyjne-o-tematyce-przyrodniczej,1418.html
skomentuj opinię/recenzję [+]