pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Na ścieżkach wyobraźni Plastyka. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 205x280 mm
EAN: 978830214457851
ISBN: 978-83-0214-457-8
Data: 2014-08-25
35.74 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis podręcznika:

Kolejna publikacja z cyklu kształcenia plastycznego w klasach 4 6 szkoły podstawowej. Zawiera 24 lekcje ułożone w tradycyjne dla tego cyklu działy: Dlaczego powstają dzieła sztuki (o ekspresji artystycznej), Co mogą przedstawiać dzieła sztuki (ornament i dekoracyjność w sztuce), O emocjach w sztuce (tym razem o złości i zadowoleniu), Eksperymenty twórcze, czyli w pracowniach artystów (pracownia fotografa i filmowca), Z czego składa się dzieło sztuki (ciąg dalszy zagadnień dotyczących kompozycji, kolorystyki i perspektywy), Sztuka obok nas (dział poświęcony architekturze i wzornictwu), Skąd przychodzimy, kim jesteśmy (o galeriach i ośrodkach kultury).

W każdej lekcji proponujemy omówienie podstawowych zagadnień i ważnych pojęć, analizę przykładowego dzieła oraz ciekawe i oryginalne ćwiczenia plastyczne inspirowane konkretnymi, specjalnie dobranymi dziełami sztuki. Każdemu ćwiczeniu towarzyszy co najmniej jedna reprodukcja pracy ucznia - przykładowej realizacji konkretnego ćwiczenia. Treści każdego działu są podsumowane na stronach Sprawdź swoją wiedzę! Do podręcznika dołączono karty pracy, tablice barw (gamy barw ciepłych i zimnych) oraz reprodukcje i materiały plastyczne pomocne w wykonaniu proponowanych w podręczniku ćwiczeń plastycznych.

Podręcznik „Na ścieżkach wyobraźni Plastyka. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 35.74 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]