pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Kwalifikacje E.14 i EE.09. Podstawy programowania w języku JavaScript Ćwiczenia praktyczne do nauki zawodu. technik informatyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788328335691
ISBN: 978-83-2833-569-1
Data: 2017-09-27
Cena wydawcy: 37.95 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Technik informatyk nie jest zwykłym użytkownikiem komputerów. Jeśli uczeń wybiera szkołę o takim profilu, z czasem staje się prawdziwym komputerowym specem.

Materiał zawarty w książce Kwalifikacje E.14 i EE.9. Podstawy programowania w języku Java Script. Ćwiczenia praktyczne do nauki zawodu technik informatyk jest zgodny z podstawą programową kształcenia w zawodzie technik informatyk. Przy tym dotyczy to zarówno starej (kwalifikacja E.14), jak również nowej (kwalifikacja EE.9) podstawy programowej.

To kompletna pomoc naukowa - konkretna, jednoznaczna i stworzona bezpośrednio z myślą o potrzebach nastolatków. Ze względu na fakt, że uczniowie preferują zazwyczaj selektywny wybór materiału, każdy z dwunastu rozdziałów może funkcjonować niezależnie. Dla ułatwienia każdy rozdział składa się z trzech podpunktów: teorii, przykładów praktycznych oraz zadań do wykonania w szkole i (lub) w domu. Przykłady obszernie opisano i wyjaśniono. Dzięki takiemu układowi deklarowanie zmiennych, korzystanie z różnych typów danych, operatorów czy wyrażeń, a także użycie instrukcji warunkowych i pętli programowych nie powinno sprawiać uczniom żadnych problemów. Zilustrowano tu również sposoby i narzędzia pozwalające na dostęp do elementów HTML z poziomu kodu języka Java Script oraz na kompleksową obsługę formularzy HTML. Przyszli technicy informatycy poznają też mechanizm tworzenia obiektów oraz tablic i metody ich praktycznego wykorzystywania. Nieobca będzie im również tematyka rejestracji i obsługi zdarzeń z poziomu kodu języka Java Script. To samo dotyczy walidacji danych wejściowych użytkownika strony WWW.

Podręcznik „Kwalifikacje E.14 i EE.09. Podstawy programowania w języku JavaScript Ćwiczenia praktyczne do nauki zawodu. technik informatyk” - oprawa miękka - Wydawca: Helion.